Trwa ładowanie...
dy6t3c0

NWZA DM IDMSA uchwaliło skup akcji własnych za kwotę do 109,08 mln zł (opis)

07.12. Warszawa (PAP) - NWZA DM IDMSA uchwaliło skup akcji własnych za kwotę do 109,08 mln zł. Łącznie spółka planuje skupić do 21,81 mln sztuk akcji - poinformowała spółka w...

Share
dy6t3c0

07.12. Warszawa (PAP) - NWZA DM IDMSA uchwaliło skup akcji własnych za kwotę do 109,08 mln zł. Łącznie spółka planuje skupić do 21,81 mln sztuk akcji - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Akcje będą skupowane od 8 grudnia 2011 roku do 31 grudnia 2013 roku.

Nabywanie akcji własnych spółki może następować za cenę nie niższą niż wartość nominalna za jedną akcję i nie wyższą niż 5 zł za jedną akcję.

Na skup spółka przeznaczy maksymalnie kwotę do 109,08 mln zł.

dy6t3c0

W uchwałach przyjęto, że akcje mogą zostać przeznaczone do dalszej odsprzedaży.

"W drugiej połowie tego roku sytuacja rynkowa wyraźnie się pogorszyła, jednak nasze podejście do długoterminowych perspektyw rozwoju DM IDMSA oraz całej grupy nie uległo zmianie - w dalszym ciągu uważamy je za bardzo dobre. W związku z tym zamierzamy w pełni wykorzystać obecne okoliczności i dokupić akcji, aby odsprzedać je z zyskiem, kiedy warunki rynkowe się unormują" - powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA.

W czasie NWZA podjęto również uchwałę o zakończeniu poprzedniego skupu, który trwał od połowy 2010 roku.

"Chcąc uruchomić kolejny buy-back zakończyliśmy poprzedni, aby zachować przejrzystość informacyjną. Od pewnego czasu, pomimo posiadania przez nas środków na ten cel, nie mógł być on i tak prowadzony, gdyż wycena rynkowa naszych walorów była niższa od minimalnej wartości określonej we wcześniejszym upoważnieniu, która wynosiła 2 zł" - powiedział prezes. (PAP)

kam/ asa/

dy6t3c0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy6t3c0
dy6t3c0