Trwa ładowanie...
dzgpfi9

Obecnie należy się skupić na wypełnieniu kryteriów konwergencji - prezydent

04.04. Warszawa (PAP) - Obecnie należy skoncentrować się na uzyskaniu zdolności do wypełnienia kryteriów konwergencji, niezależnie od decyzji co do ewentualnego przyjęcia euro -...

dzgpfi9
dzgpfi9

04.04. Warszawa (PAP) - Obecnie należy skoncentrować się na uzyskaniu zdolności do wypełnienia kryteriów konwergencji, niezależnie od decyzji co do ewentualnego przyjęcia euro - uważa Prezydent RP Bronisław Komorowski. W jego ocenie decyzja polityczna na temat przyjęcia euro powinna zapaść po wyborach w 2015 r.

"Chciałbym podkreślić to, że jest wyraźna potrzeba przerwania niedojrzałej do końca licytacji na daty wejścia do strefy euro (...) Uważam, że dziś należy skoncentrować się na uzyskaniu zdolności do wypełnienia kryteriów, niezależnie od decyzji, co do ewentualnego wejścia do strefy euro - bo to już samo w sobie jest korzystne (...) niezależnie od decyzji politycznej co do strefy euro, która powinna zapaść po wyborach, które będą w roku 2015" - powiedział Komorowski podczas czwartkowej debaty na temat kryteriów konwergencji.(PAP)

jba/ fdu/ jtt/

dzgpfi9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzgpfi9