Trwa ładowanie...
d1xn10t
d1xn10t

Obecnie nie jest możliwe uwolnienie cen prądu dla gospodarstw domowych - URE

17.05. Warszawa (PAP) - W obecnej sytuacji prawnej i rynkowej nie jest możliwa decyzja o uwolnieniu cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - poinformowała w komunikacie...
Share
d1xn10t

17.05. Warszawa (PAP) - W obecnej sytuacji prawnej i rynkowej nie jest możliwa decyzja o uwolnieniu cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - poinformowała w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy Urzędu Regulacji Energetyki. Dodała również, że koniecznie jest do tego spełnienie szeregu warunków, przede wszystkim mających na celu zabezpieczenie praw odbiorcy.

"W tym stanie rynku, jaki teraz mamy, przy obecnych regulacjach i tym stanie konkurencji decyzja o uwolnieniu grupy G, czyli gospodarstw domowych z taryfowania jest na razie niemożliwa. Prezes URE wielokrotnie i konsekwentnie podkreślał, że aby tę grupę odbiorców zwolnić z taryfowania konieczne jest spełnienie szeregu warunków" - powiedziała Głośniewska.

"Te warunki to między innymi ochrona odbiorcy wrażliwego, konieczne jest także zapewnienie odbiorcom możliwości podpisywania jednej umowy i płacenia jednego rachunku w przypadku kiedy zmienią dostawcę energii. Chcemy także zabezpieczyć odbiorców tak, aby mieli to bezpieczeństwo dostaw kiedy zmienią sprzedawcę, a na przykład ten sprzedawca nie będzie wywiązywał się z umowy, np. zbankrutuje. Musi być tak zwany sprzedawca awaryjny. Te wszystkie warunki są konieczne, aby można było myśleć w ogóle o uwolnieniu gospodarstw domowych od taryfikacji przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki" - dodała. (PAP)

mj/ ana/

d1xn10t

Podziel się opinią

Share
d1xn10t
d1xn10t