Trwa ładowanie...
d2dfed1

Obecny backlog Asseco SEE na '12 to 56,5 mln euro i jest 9 proc. wyższy r/r

23.02. Warszawa (PAP) - Obecny backlog Asseco South Eastern Europe (ASEE) na 2012 r. ma wartość 56,5 mln euro i jest 9 proc. wyższy r/r. Backlog na sam I kw. jest o 15 proc. wyższy...

d2dfed1
d2dfed1

23.02. Warszawa (PAP) - Obecny backlog Asseco South Eastern Europe (ASEE) na 2012 r. ma wartość 56,5 mln euro i jest 9 proc. wyższy r/r. Backlog na sam I kw. jest o 15 proc. wyższy r/r. Spółka zakłada wzrost w tym roku, który będzie oparty głównie na rozwoju organicznym. Planuje około 18 mln euro przychodów z nowych rynków, zwiększenie przychodów powtarzalnych do 31 mln euro i zwiększenie do 59 mln euro przychodów z własnych rozwiązań. Obecnie analizuje pod kątem przejęć dwie spółki tureckie.

"Nasz backlog na 10 lutego miał wartość 56,5 mln euro i był 9 proc. wyższy w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Backlog w tzw. marży MI wynosił w tym czasie 40,7 mln euro, co oznacza wzrost o 10 proc. r/r" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Piotr Jeleński, prezes ASEE.

"Nasz backlog przychodowy na sam pierwszy kwartał to 21,4 mln euro, co oznacza 15 proc. wzrostu, a w marży M1 13,1 mln euro, czyli jest 9 proc. wyższy" - dodał.

Jeleński poinformował, że spółka obecnie nastawia się na wzrost. W jego ocenie wzrost wynikający z obecności na obecnych rynkach nie będzie satysfakcjonujący, dlatego planuje umocnienie na obecnych rynkach i ekspansję na nowe oraz rozwój nowych produktów.

d2dfed1

"Planowane nakłady na R&D wzrosną w tym roku do 4,2 mln euro z 1,1 mln euro w roku minionym, z tego w tegoroczny rachunek wyników wejdzie około 0,8 mln euro. Nakłady na rozwój rynku wzrosną do 1,3 mln euro z 0,4 mln euro. Pomimo wzrostu nakładów na rozwój nie zakładamy w tym roku spadku rentowności" - powiedział.

"Jeśli chodzi o mierniki tych działań, to chcemy, aby w tym roku przychody z nowych rynków wyniosły 18 mln euro i nie zakładamy spadku przychodów z rynków obecnych. Sprzedaż naszych własnych rozwiązań ma wzrosnąć w tym roku do 59 mln euro z 51 mln euro w roku ubiegłym, a przychody powtarzalne, czyli z maintenance, mają wzrosnąć do 31 mln euro z 28 mln euro w 2011 r." - dodał

W 2011 r. powtarzalne przychody ASEE stanowiły 60 proc. sprzedaży w porównaniu z 55 proc. rok wcześniej.

Prezes poinformował, że spółka planuje tylko takie akwizycje, które będą wsparciem w planowanej ścieżce rozwoju.

d2dfed1

"Obecnie przyglądamy się dwóm spółkom tureckim. Na przełomie marca i kwietnia planujemy przeprowadzenie due-diligence tych firm. Jeśli dojdzie do transakcji to będzie ona w drugim kwartale" - powiedział.

Jedna z tureckich firm jest integratorem systemów IT. W 2011 r. miała 4,1 mln euro przychodów i 1,3 mln euro zysku operacyjnego. ASEE jest zainteresowane zakupem 100 proc. akcji tej firmy.

Druga z tureckich spółek oferuje systemy ERP, głównie dla segmentu ochrony zdrowia. W minionym roku miała 14,5 mln euro przychodów i 0,8 mln euro zysku operacyjnego. Jeśli dojdzie do transakcji to ASEE kupi mniej niż 100 proc. akcji.(PAP)

gsu/ ana/

d2dfed1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dfed1