Trwa ładowanie...
d26mjz2

Obecny backlog Qumaka-S. to 229 mln zł, niedługo wzrośnie o ponad 100 mln zł (opis)

15.02. Warszawa (PAP) - Backlog Qumaka-Sekom to obecnie 229 mln zł, w tym 212 mln zł na 2012 r., a na podpisanie czekają kontrakty za ponad 100 mln zł. Zarząd przez najbliższe...

Share
d26mjz2

15.02. Warszawa (PAP) - Backlog Qumaka-Sekom to obecnie 229 mln zł, w tym 212 mln zł na 2012 r., a na podpisanie czekają kontrakty za ponad 100 mln zł. Zarząd przez najbliższe miesiące będzie pracował nad przygotowaniem nowej strategii rozwoju spółki. Informatyczna firma planuje część zysku za 2011 r. przeznaczyć na wypłatę dywidendy - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele Qumaka-Sekom.

"Nasz obecny backlog to 229 mln zł, w tym 212 mln zł na ten rok. Na podpisanie czekają umowy za ponad 100 mln zł" - powiedział Aleksander Plata, wiceprezes spółki.

Za 59 proc. backlogu na 2012 r. odpowiada obszar technologiczny, za 23 proc. obszar IT, a za 18 proc. obszar serwisu i usług utrzymaniowych.

"Struktura backlogu jest lepsza niż rok temu i daje szanse na wypracowanie lepszej marży" - powiedział Plata.

d26mjz2

Qumak-Sekom w niedługim czasie spodziewa się podpisania kontraktu na Zintegrowany Systemu Zarządzania Ruchem Tristar, na który złożył ofertę o wartości 133,8 mln zł brutto.

W środę spółka jako jedyna złożyła ofertę w przetargu organizowanym przez Uniwersytet w Kielcach. Jej wartość to 26,8 mln zł brutto.

W lutym konsorcjum z Qumakiem-Sekom podpisało z ZUS umowę na sprzedaż licencji oprogramowania o wartości 10,05 mln zł brutto oraz aneks do umowy na roboty budowlane na Stadionie Narodowym za 18,5 mln zł (w konsorcjum z Elektrobudową i Agat).

Zarząd spółki jako cel na najbliższe miesiące stawia sobie wypracowanie nowej strategii rozwoju spółki.

d26mjz2

"Prace nad strategią mogą potrwać jeszcze dwa-trzy miesiące, ale nie wykluczam, że realnie mogą przeciągnąć się do czterech miesięcy" - powiedział prezes Qumaka-Sekom Paweł Jaguś.

W strategii spółka chce m.in. wskazać obszary działalności na których będzie się starała skupiać w przyszłości. Z wypowiedzi Jagusia wynika, że w obszarze technologicznym jako rynek z potencjałem spółka widzi: infrastrukturę lotniskową, inteligentne systemy transportowe i infrastrukturę kolejową. W segmencie aplikacji biznesowych mogą to być m.in. rozwiązania: asset management i businness intelligence. W obszarze IT będą to m.in.: komunikacja multimedialna i rozwiązania disaster recovery oraz business continuity.

Prezes poinformował, że strategia może zakładać wchodzenie w niektóre obszary lub umacnianie się spółki w obecnych, poprzez przejęcia innych podmiotów. W strategii mają być także wskazane źródła finansowania planowanych działań.

Qumak-Sekom w ostatnich latach wypłacał część zysku akcjonariuszom w postaci dywidendy. Plata poinformował, że spółka wypłaci dywidendę także z zysku za 2011 r., ale na razie za wcześnie, aby mówić o jej wysokości.(PAP)

gsu/ ana/

d26mjz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26mjz2
d26mjz2