Trwa ładowanie...
dgv6cqv

Obniżka cen gazu w kontrakcie z Gazpromem wynosi kilkanaście proc. - Budzanowski

06.11. Warszawa (PAP) - Obniżka cen gazu w kontrakcie z Gazpromem wynosi kilkanaście procent - poinformował Mikołaj Budzanowski, minister skarbu. Po obniżce ceny gazu będą znacząco...

Share
dgv6cqv

06.11. Warszawa (PAP) - Obniżka cen gazu w kontrakcie z Gazpromem wynosi kilkanaście procent - poinformował Mikołaj Budzanowski, minister skarbu. Po obniżce ceny gazu będą znacząco poniżej 500 USD za 1 tys. m3.

"Obniżka cen gazu importowanego wyniesie kilkanaście procent" - powiedział w TVN CNBC Budzanowski.

Poinformował, że dotychczasowe ceny gazu wynosiły ok. 570 USD za 1000 m3, natomiast po obniżce wyniosą znacząco poniżej 500 USD.

"To tajemnica handlowa. Mogę powiedzieć, że to największa historycznie z obniżek wynegocjowanych w ostatnich dwóch latach między Gazpromem, a innymi odbiorcami w Europie" - powiedział minister.

dgv6cqv

PGNiG poinformował we wtorek, że podpisał z Gazpromem aneks do Kontraktu jamalskiego zmieniający warunki cenowe na dostawy gazu do Polski, które będą obowiązywały z uwzględnieniem efektu retroaktywnego. Przyjęte rozliczenia (za okres 2011-2012) będą miały pozytywny wpływ na wynik EBITDA PGNiG w 2012 roku w wysokości około 2,5-3 mld zł.

PGNiG poinformowało, że uzgodniona nowa formuła cenowa, zawiera zarówno elementy oparte na notowaniach produktów ropopochodnych, jak i notowaniach rynkowych gazu.

Przedstawiciele PGNiG nie chcieli ujawniać we wtorek wysokości wynegocjowanej obniżki cen ani nowej formuły cenowej. Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes PGNiG poinformowała, że wynegocjowana przez spółkę obniżka ceny gazu od Gazpromu jest wyższa niż 10 procent. (PAP)

pel/ ana/

dgv6cqv

Podziel się opinią

Share
dgv6cqv
dgv6cqv