Trwa ładowanie...
ds2t0m9
zatrudnienie

Octapharma chce zbudować w Polsce nowy zakład i zainwestować 700 mln zł

Octapharma AG, jedna z największych firm przetwarzających osocze, planuje zbudować w Polsce nowy zakład produkcyjny, poinformowała firma w komunikacie. Wartość inwestycji może sięgnąć 700 mln zł i zapewnić ok. 2500 nowych miejsc pracy.
Share
Octapharma chce zbudować w Polsce nowy zakład i zainwestować 700 mln zł
Źródło: Jupiterimages
ds2t0m9

_ Jestem przekonany, że nasza inwestycja spotka się z dobrym przyjęciem polskich władz, ponieważ jest odpowiedzią na potrzeby polskiej służby zdrowia w zakresie krwiolecznictwa i rozwiązaniem wieloletniego problemu stabilności, pewności i planowego rozwoju dostaw leków krwiopochodnych dla polskich pacjentów _ - powiedział dyrektor generalny Octapharma Polska Jarosław Czarnota, cytowany w komunikacie.

Spółka poinformowała, że jest gotowa samodzielnie ponieść ciężar inwestycji wycenianej obecnie na około 700 mln zł zatrudniając bezpośrednio ponad 500 wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz pośrednio następnych 2000 pracowników zatrudnionych u kooperantów.

"Na sfinansowanie inwestycji pozwala spółce jej stabilna kondycja finansowa. Obroty Octapharmy w roku 2008 wyniosły 886 mln euro" - czytamy dalej.

ds2t0m9

Octapharma, z siedzibą w szwajcarskim Lachen, powstała w 1983 r. Jest jedną z największych na świecie firm prywatnych zajmujących się przetwarzaniem osocza i produkcją leków krwiopochodnych. Posiada pięć zakładów przetwarzania osocza, umiejscowionych w Austrii, Francji, Szwecji, Meksyku i Niemczech oraz ośrodki innowacyjne i centra badawczo-rozwojowe w Wiedniu, Frankfurcie, Berlinie, Monachium i Sztokholmie. (ISB)

ds2t0m9

Podziel się opinią

Share
ds2t0m9
ds2t0m9