Trwa ładowanie...

Oczekiwane zniżki po nieudanym ataku w USA

Ponieważ S&P - mimo podjętej próby - nie zdołał sforsować szczytu hossy, a inwestorzy woleli potem pozbywać się akcji, jest duża szansa, że w Europie również przeważy podaż.

Oczekiwane zniżki po nieudanym ataku w USAŹródło: Fotolia, fot: Andrey Burmakin
dsv07jq
dsv07jq

W każdym razie tak stało się w Azji, gdzie indeks w Szanghaju spadł o 1,75 proc., po tym jak lokalna prasa podała, że należące do skarbu państwa banki będą ograniczały kredytowanie dla deweloperów, co pociągnęło w dół i notowania deweloperów i banków. Natomiast cen nowych domów wzrosły o 9,6 proc. w styczniu – podano jednocześnie.

O 0,2 proc. spadł Nikkei, ale spadek został znacznie zamortyzowany w samej końcówce notowań, Kospi stracił zaś 0,6 proc. Na pół godziny przed końcem notowań Hang Seng spadał o prawie 1 proc.

Notowania kontraktów wskazują, że również w Europie rozpoczniemy dzień od zniżek, ale przyczyną raczej nie będą notowania chińskich deweloperów i banków. W piątek oglądaliśmy w Europie odbicie (WIG20 wzrósł o ponad 1 proc.) obliczone na to, że S&P być może spróbuje zaatakować szczyt z końca grudnia (blisko 1850 pkt). Rzeczywiście do próby doszło, ale została ona zatrzymana pięć punktów poniżej rekordu, a nawet niżej niż w czasie próby z środy. Widać też było pewną płochliwość rynku – kupujący zrezygnowali właściwie od razu po nieudanej próbie i do końca sesji przeważała podaż spychając indeks o 10 pkt (0,5 proc.).

dsv07jq

Losy sesji w Europie może być może odmienić publikacja indeksu Ifo mierzącego nastroje w niemieckim biznesie (10:00), ale najwięcej będzie zależało od przebiegu notowań na Wall Street.

Emil Szweda
Open Finance

| Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania. |
| --- |

dsv07jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsv07jq