Trwa ładowanie...

Od 4 maja duże sklepy znów otwarte. Ikea prosi, by klienci wstrzymali się ze zwrotami

Otwarciu wszystkich sklepów w "nowej rzeczywistości" towarzyszą obostrzenia, które mają się przyczynić do obniżenia liczby zakażeń koronawirusem. W Ikei możliwe będą zakupy, ale obiadu nie zjemy, a pokój zabaw dla dzieci będzie zamknięty.

Share
Od 4 maja duże sklepy znów otwarte. Ikea prosi, by klienci wstrzymali się ze zwrotami
Źródło: Flickr
dwmwzr5

W 11 salonach meblowych Ikea zrobimy zakupy już 4 maja. Sieć przypomina, że otwarcie sklepów obwarowane jest licznymi zasadami, które mają zapobiec zarażeniom koronawirusem.

I tak, zgodnie z nowymi zasadami w sklepach wielkopowierzchniowych będzie mogła przebywać 1 osoba na każde 15 mkw, a odległość między klientami musi wynieść 2 metry. Wszyscy pracownicy zostaną przez sieć wyposażeni w maseczki ochronne i dodatkowo w zależności od stanowiska pracy - przyłbice lub odgrodzenia oraz rękawiczki. W wielu miejscach znajdować się będą płyny dezynfekujące. Na terenie sklepu klienci mają obowiązek używania maseczek, gdyż jest to przestrzeń publiczna.

Powierzchnie wspólne narażone na częsty dotyk (np. toalety, poręcze, terminale płatnicze, ale też wózki zakupowe) będą regularnie dezynfekowane. To zasady ogólne, które dotyczą wszystkich tego rodzaju sklepów.

Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu o otwarciu galerii. "Obowiązuje podwójny limit"

Miłośników szwedzkiej kuchni w wykonaniu Ikea zasmuci fakt, że restauracja przy sklepie pozostaje zamknięta, bo od połowy marca dozwolona jest tylko sprzedaż jedzenia na wynos. Jako że zakupy mają się odbywać szybko i sprawnie, a wyjścia do centrów handlowych nie mają być traktowane jako przyjemność, zamknięty pozostaje również pokój zabaw Småland.

IKEA prosi również swoich klientów, aby chwilowo wstrzymali się ze zwracaniem produktów. Sklep zapewnia, że jeśli mija im termin na zwrot, zostanie on automatycznie przedłużony do 30 sierpnia 2020 r. Klienci, którzy w ramach promocyjnych zakupów otrzymali elektroniczne kody rabatowe, mogą je zrealizować w sklepach stacjonarnych do 31 sierpnia br. na dotychczasowych zasadach.

dwmwzr5

Handel rusza 4 maja

Premier Mateusz Morawiecki powiedział na konferencji, że 4 maja rozpocznie się drugi etap rozmrażania polskiej gospodarki. Otwarte będą mogły być hotele, centra handlowe, ale i przedszkola oraz żłobki.

6 maja nastąpi otwarcie żłobków i przedszkoli. Jak zapowiedział premier, będzie to zależało od decyzji władz samorządowych. Dla rodziców - mówił - którzy nadal nie będą mieli opieki nad dziećmi, wydłużymy zasiłek opiekuńczy.

Od 4 maja działalność przywrócą hotele i miejsca noclegowe. - Po przerwie majowej. Majówka to czas wolny, ale nie może być czasem wolnym od ostrożności - powiedział Morawiecki.

dwmwzr5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

dwmwzr5

Podziel się opinią

Share
dwmwzr5
dwmwzr5