Trwa ładowanie...
d4afy3i

Od września dzieci wrócą do szkół. Koniec zdalnego nauczania

Z początkiem września dzieci i młodzież wracają do szkoły – ogłosił szef rządu Mateusz Morawiecki. - To jest pewna decyzja - zapewnił też.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak dziś wyglądają szkoły. 1 września wrócą do nich dzieci i młodzież
Tak dziś wyglądają szkoły. 1 września wrócą do nich dzieci i młodzież (FORUM)
d4afy3i

W piątek oficjalnie zakończy się rok szkolny 2019/2020. Uczniowie nie spotkają się na apelu z kolegami i nauczycielami, ale wszystko wskazuje na to, że początek kolejnego roku szkolnego przeżywać będą mogli już wszyscy wspólnie. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli sytuacja epidemiczna się nie zmieni na gorsze, to 1 września dzieci i młodzież wrócą do stacjonarnej nauki. Z kolei 1 października studenci mają wrócić na uczelnie.

- Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja – powiedział Morawiecki na antenie Radia Łódź.

Obejrzyj: Szkoła wróci we wrześniu? Szumowski: to gdybanie, ale jest szansa

Premier zapewnił, że ustalenia te "są pewne". Wcześniej minister edukacji Dariusz Piontkowski przekonywał, że MEN przygotowuje się na różne scenariusze od września – także taki, który zakłada kontynuację nauczania na odległość.

d4afy3i

- Jeśli epidemia nie ustąpi, wówczas mamy przygotowane podstawy prawne, by kontynuować zajęcia na odległość w nowym roku szkolnym - powiedział kilka dni temu Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Na antenie Radia Łódź Morawiecki zapewnił ponadto, że nawet gdyby koronawirus powrócił z duża siłą, to "mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4afy3i

Podziel się opinią

Share
d4afy3i
d4afy3i