Trwa ładowanie...
d1zvxlf

Odbiór kopalni LMG otwiera drogę do uzyskania przez konsorcjum z PBG płatności w wysokości 10 proc.

18.10. Warszawa (PAP) - Podpisanie protokołu odbioru technicznego kopalni ropy naftowej i gazu ziemnego LMG oznacza, iż istnieje szansa, że odbiór końcowy inwestycji zostanie...

d1zvxlf
d1zvxlf

18.10. Warszawa (PAP) - Podpisanie protokołu odbioru technicznego kopalni ropy naftowej i gazu ziemnego LMG oznacza, iż istnieje szansa, że odbiór końcowy inwestycji zostanie przeprowadzony w terminie szybszym, niż przewiduje to harmonogram. Wydarzenie to otwiera także drogę do uzyskania przez konsorcjum, którego liderem jest PBG, przewidzianej kontraktem płatności w wysokości 10 proc. jego wartości - poinformowało PBG w komunikacie prasowym.

"Podpisanie protokołu oznacza, iż istnieje szansa, że odbiór końcowy inwestycji zostanie przeprowadzony w terminie szybszym, niż przewiduje to harmonogram. Wydarzenie to otwiera także drogę do uzyskania przez konsorcjum przewidzianej kontraktem płatności (w wysokości 10 proc. jego wartości). Jest to zgodne z warunkami kontraktu, a także z zapisami trójstronnego porozumienia zawartego przez PBG, PGNiG oraz bank PKO w dniu 4 października, w którym to strony uzgodniły wspólnie nowe zasady bieżącego finansowania kontraktu i regulowania płatności przez PGNiG oraz przez PBG" - napisano w komunikacie.

"Dodatkowo, pozytywny odbiór techniczny pozwala na uzyskanie zgody na rozpoczęcie rozruchu instalacji z wykorzystaniem paliw złożowych" - dodano.

Konsorcjum w składzie: PBG (lider konsorcjum), Tecnimont KT S.p.a. oraz Thermo Design Engineering Ltd. 11 sierpnia 2008 r. zawarło umowę z PGNiG na generalną realizację inwestycji. Kontrakt opiewa na kwotę 1,4 mld zł netto. Zgodnie z harmonogramem prac, termin zakończenia realizacji inwestycji zaplanowany jest na kwiecień 2013 roku.(PAP)

gsu/ ana/

d1zvxlf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zvxlf