Trwa ładowanie...
papierosy

Odpowiedzą za handel papierosami z przemytu; SP stracił ponad mln zł

12 osób zostało oskarżonych o handel papierosami bez akcyzy w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Skarb Państwa stracił w wyniku niezapłaconego podatku akcyzowego ponad milion zł.

Share
Odpowiedzą za handel papierosami z przemytu; SP stracił ponad mln zł
Źródło: AFP
d32t926

Jak poinformował w poniedziałek PAP szef wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Damian Mirecki, wśród oskarżonych jest także Grzegorz T. Prokuratura zarzuciła mu kierowanie grupą przestępczą oraz handel narkotykami w znacznej ilości.

Akt oskarżenia w tej sprawie został już skierowany do Sądu Okręgowego w Przemyślu (Podkarpackie).

Według śledczych Grzegorz T. sprzedał około kilograma amfetaminy, ponad 100 tabletek ekstazy i inne narkotyki. Zarzut handlu narkotykami ma także trzech innych oskarżonych.

d32t926

Oskarżeni to mieszkańcy Przemyśla, Krakowa i woj. śląskiego. Mieli oni skupować papierosy z przemytu od przemytników na terenie Medyki i Przemyśla. Następnie je sortowali i transportowali w głąb kraju do odbiorców. Według aktu oskarżenia, sprzedali w ten sposób co najmniej 152 tys. paczek papierosów.

Grupa działała od lipca 2007 do kwietnia 2008 roku. Cztery osoby wyraziły chęć dobrowolnego poddania się karze w zawieszeniu. Pozostałym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności za udział w grupie przestępczej, a jej szefowi - do ośmiu lat więzienia.

Sprawa odbiorców papierosów prowadzona jest odrębnie.

d32t926

Podziel się opinią

Share
d32t926
d32t926