Trwa ładowanie...

Odrabianie strat - giełdowy komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się mieszanym zamknięciem indeksów, główne odnotowały wzrost, natomiast w negatywnym terytorium zamknęły się indeksy małych i średnich spółek. W pierwszej fazie indeksy pogłębiły spadki, ale na niższych poziomach pojawił się popyt.
Share
Odrabianie strat - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
d1bhl5n

W przypadku największych spółek w zasadzie w dwie godziny kupujący odrobili straty z wcześniejszych sesji i w przekroju tygodnia indeksy odnotowały wzrosty. WIG-20 pogłębił tendencję spadkową do 2385, by zakończyć tydzień w rejonie pierwszego, ważniejszego oporu na 2418. Na tym poziomie zakończyło się wcześniejsze odbicie i poziom ten wraz z 2421 wyznacza najbliższą strefę oporu. Jej przebicie będzie otwierało drogę do dalszej zwyżki, a kolejne bariery podażowe znajdują się na 2436 i 2442.
Do kreślenia optymistycznych scenariuszy konieczne jest w dalszym ciągu przebicie 2464 oraz ostatniego maksimum na 2476. W takim wypadku będzie wiadomo, iż spadek do piątkowego dołka wieńczył korektę wcześniejszego wzrostu z 2353 do 2476, co z kolei winno stanowić zapowiedź kontynuacji zwyżki. Mając na uwadze słabsze zachowanie rynków azjatyckich dzisiejsza sesja prawdopodobnie rozpocznie się od spadku, a pytaniem pozostaje gdzie pojawi się popyt.
Patrząc na wykres intra-day mam wrażenie, iż piątkowy wzrost przybrał formę impulsu, co z kolei sugeruje, iż spadek powinien być jedynie korektą, po zakończeniu której, wzrost winien być kontynuowany. Najbliższe wsparcie dla indeksu to 2410, ale pierwsze fale mogą być głębiej korygowane, a w takim wypadku najbardziej prawdopodobne poziomy zakończenia korekty to 2402 lub też 2398. Kluczowym wsparciem pozostaje piątkowy dołek na 2385, a jego przełamanie będzie potwierdzało trend spadkowy w krótkim terminie i zarazem będzie to oznaka słabości. Kolejne wsparcia to 2379 i minimum z połowy października na 2353.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34075/biuletyn_poranny_20141117.pdf )

d1bhl5n

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1bhl5n

Podziel się opinią

Share
d1bhl5n
d1bhl5n