Trwa ładowanie...

Odszkodowania dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej? Polacy mówią "nie"

Informacje dot. błędów przy chowaniu ofiar katastrofy smoleńskiej są na ustach wszystkich. Najbardziej dotknęły jednak nie poprzedni rząd i jego następców, ale przede wszystkim rodziny. Czy powinny otrzymać dodatkowe odszkodowanie? Większość Polaków jest w tej sprawie jednomyślna.

Odszkodowania dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej? Polacy mówią "nie"Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2xub7j
d2xub7j

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, których szczątki zostały zamienione, nie powinny otrzymać dodatkowego odszkodowania - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie se.pl i NOWA TV. Tego zdania jest 63 proc. Polaków.

Za przyznaniem dodatkowych świadczeń rodzinom ofiar jest z kolei 20 proc. badanych. Zdania nie miało natomiast 17 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 7-8 czerwca 2017 roku na próbie 1059 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Przypomnijmy, że pełnomocnik części ofiar, dzisiaj wiceszef MON, Bartosz Kownacki zadeklarował, że są podstawy, by przyznać rodzinom kolejne odszkodowania.

d2xub7j

Błędy przy pochówku

Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej wykazały nieprawidłowości. Przypomnijmy, że w niektórych trumnach umieszczono szczątki kilku osób. Prokuratura nie potwierdziła jednak wszystkich doniesień. W trumnie gen. Kwiatkowskiego znaleziono szczątki jeszcze siedmiu osób, w trumnie Potasińskiego - czterech. Co więcej, okazuje się, że ciała dwóch biskupów podróżujących na pokładzie Tupolewa w 2010 r. pochowano w jednym grobie.

Rodziny nie ukrywają, że są wstrząśnięte tym, jak pochowano ich najbliższych. - Został im worek i fragmenty ludzkich ciał, więc upchnęli go do pierwszej z brzegu trumny. Więcej tu było części obcych ciał niż mojego taty - powiedziała Aleksandra Potasińska, córka gen. Włodzimierza Potasińskiego, Dowódcy Wojsk Specjalnych.

Źródło: se.pl/WP

d2xub7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xub7j