Trwa ładowanie...
d4aujlu

Odszkodowania dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej? Polacy mówią "nie"

Informacje dot. błędów przy chowaniu ofiar katastrofy smoleńskiej są na ustach wszystkich. Najbardziej dotknęły jednak nie poprzedni rząd i jego następców, ale przede wszystkim rodziny. Czy powinny otrzymać dodatkowe odszkodowanie? Większość Polaków jest w tej sprawie jednomyślna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odszkodowania dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej? Polacy mówią "nie"
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4aujlu

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, których szczątki zostały zamienione, nie powinny otrzymać dodatkowego odszkodowania - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie se.pl i NOWA TV. Tego zdania jest 63 proc. Polaków.

Za przyznaniem dodatkowych świadczeń rodzinom ofiar jest z kolei 20 proc. badanych. Zdania nie miało natomiast 17 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 7-8 czerwca 2017 roku na próbie 1059 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

d4aujlu

Przypomnijmy, że pełnomocnik części ofiar, dzisiaj wiceszef MON, Bartosz Kownacki zadeklarował, że są podstawy, by przyznać rodzinom kolejne odszkodowania.

Błędy przy pochówku

Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej wykazały nieprawidłowości. Przypomnijmy, że w niektórych trumnach umieszczono szczątki kilku osób. Prokuratura nie potwierdziła jednak wszystkich doniesień. W trumnie gen. Kwiatkowskiego znaleziono szczątki jeszcze siedmiu osób, w trumnie Potasińskiego - czterech. Co więcej, okazuje się, że ciała dwóch biskupów podróżujących na pokładzie Tupolewa w 2010 r. pochowano w jednym grobie.

To nie wszystko. W trumnie stewardessy Natalii Januszko umieszczono szczątki sześciu osób. Prokurator Pasionek na konferencji prasowej poinformował, że w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób.

Rodziny nie ukrywają, że są wstrząśnięte tym, jak pochowano ich najbliższych. - Został im worek i fragmenty ludzkich ciał, więc upchnęli go do pierwszej z brzegu trumny. Więcej tu było części obcych ciał niż mojego taty - powiedziała Aleksandra Potasińska, córka gen. Włodzimierza Potasińskiego, Dowódcy Wojsk Specjalnych.

Źródło: se.pl/WP

d4aujlu

Podziel się opinią

Share
d4aujlu
d4aujlu