Trwa ładowanie...
ofe

OFE zanotowały największy miesięczny wzrost wartości w historii

Wartość środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych wzrosła w kwietniu o 7,8 mld zł. Oznacza to największy miesięczny wzrost w historii - podały we wtorkowym raporcie analizy Online.
Share
OFE zanotowały największy miesięczny wzrost wartości w historii
Źródło: Jupiterimages
di85q4k

"W kwietniu aktywa funduszy emerytalnych zwiększyły się do poziomu 145,0 mld zł. W porównaniu do marca, oznacza to wzrost o blisko 7,8 mld zł. W ujęciu procentowym wartość majątku zarządzanego przez OFE zwiększyła się więc o 5,7 proc." - napisano.

"W ujęciu wartościowym jest to najwyższy wzrost aktywów w całej historii OFE" - dodano.

Wpływ na wzrost aktywów miał w kwietniu wynik zarządzania i środki przekazane przez ZUS.

di85q4k

"W kwietniu na wzrost aktywów OFE niewątpliwie największy wpływ miał wynik z zarządzania, który wyniósł ponad 6,8 mld zł" - napisano w raporcie.

"Dodatnio na poziom aktywów funduszy emerytalnych wpłynęły również środki przekazane przez ZUS w formie gotówki, których wartość wyniosła w kwietniu blisko 1,1 mld zł" - dodano.

W kwietniu wszystkie OFE zanotowały wzrost aktywów.

"Największą dynamiką wzrostu mogą pochwalić się takie podmioty jak: OFE Polsat (7,1 proc.), ING OFE (6,2 proc.) oraz Generali OFE (6,1 proc.)" - napisano.

Najniższą dynamikę wzrostu wartości aktywów odnotowały w kwietniu Allianz Polska OFE (4,7 proc.) oraz Pekao OFE (4,8 proc.).

di85q4k

Podziel się opinią

Share
di85q4k
di85q4k