Oferta Milestone Medical o szac. wart. 10 mln USD rozpocznie się 8 grudnia
Warszawa, 04.12.2015 (ISBnews) - Oferta publiczna do 3,2 mln akcji Milestone Medical Inc. o szacowanej wartości ok. 10 mln USD rozpocznie się 8 grudnia od zapisów , podała spółka.
"Zatwierdzenie prospektu emisyjnego jest bardzo ważnym osiągnięciem w historii spółki i odzwierciedla poczynione postępy w kierunku komercjalizacji naszych medycznych urządzeń. Pozyskany kapitał z oferty publicznej zamierzamy przeznaczyć na zwiększenie kapitału obrotowego na inwestycje w program marketingowy dla dystrybutorów rozwój sprzedaży i przyśpieszenie wprowadzenia naszej technologii na rynki europejskie oraz w USA w 2016 roku. Wierzymy, że notowanie akcji spółki na rynku regulowanym GPW pomoże zwiększyć świadomość spółki na rynku kapitałowym i liczbę potencjalnych inwestorów" - powiedział prezes Leonard Osser, cytowany w komunikacie.
Zapisy na akcje oferowane dla inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 8 do 15 grudnia przez konsorcjum domów maklerskich: Vestor Dom Maklerski, Graviton Capital oraz Biuro Maklerskie Alior Banku.
"Wpływy z nowej emisji akcji spółka szacuje na ok. 10 mln USD. Nowa emisja będzie stanowić do 12,7% kapitału zakładowego spółki i uprawniać do 12,7% łącznej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu. Spółka przewiduje, przeniesienie notowań akcji spółki na rynek regulowany GPW z rynku NewConnect nastąpi jeszcze w tym roku" - czytamy dalej.
Obok akcji nowej emisji, na rynek główny GPW przeniesione zostanie do 25,2 mln akcji Milestone Medical Inc. notowanych dotychczas na NewConnect.
"Znajdujemy się obecnie w finalnej fazie badań klinicznych systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego do zastosowań w bezbolesnym znieczuleniu porodu oraz przewidujemy, że badania kliniczne zakończymy jeszcze w tym roku. Celem badań klinicznych systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego jest wykazanie dokładności technologii CompuFlo w zakresie właściwego zlokalizowania przestrzeni zewnątrzoponowej czyli spełnienie wytycznych niezbędnych do zatwierdzenia urządzenia do obrotu na terenie USA przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków" - wskazał Osser.
Wstępne wyniki badań klinicznych przeprowadzonych na pacjentach cierpiących na przewlekłe bóle tj. Testy Oceny Systemu CompuFlo (ang. COMPASS - CompuFlo Assessment Study), przeprowadzone na pacjentach, których leczenie wymaga podania znieczulenia zewnątrzoponowego wykazały, że nieinwazyjna technologia CompuFlo zlokalizowała przestrzeń zewnątrzoponową w tak samo dokładny i obiektywny sposób jak standardowa metoda zanikania oporu przy użyciu strzykawki z solą fizjologiczną wraz z nakłuciem pod kontrolą fluoroskopową, opartą na promieniowaniu rentgenowskim, podkreślono w informacji.
"W oparciu o wstępne rezultaty badań, jesteśmy przekonani, że technologia Compuflo posiada potencjał, aby zmienić dotychczasowy sposób iniekcji znieczulenia zewnątrzoponowego oraz wyeliminować konieczność narażenia pacjenta na szkodliwe promieniowanie rentgenowskie" - dodał prezes Milestone.
Od czasu uzyskana certyfikatu CE, poczyniliśmy znaczący postęp w procesie komercyjnego wdrożenia systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych w Europie, wskazał Osser.
"W tym roku podpisaliśmy pierwsze umowy dotyczące dystrybucji naszego systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego w Europie i oczekujemy, że kolejne umowy na dystrybucję produktu na terenie Europy zawrzemy i ogłosimy jeszcze w tym roku. Jednocześnie nasza strategia obejmuje sprzedaż systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego lekarzom i specjalistom w dziedzinie anestezjologii w Polsce i innych rynkach europejskich w celu potwierdzenia i upublicznienia skuteczności naszego urządzenia w zakresie wykonywania bezbolesnych i precyzyjnych iniekcji w przestrzeń zewnątrzoponową, a także ułatwienie jego wdrożenia na rynku europejskim" - podkreślił prezes spółki.
Oczekuje, że przeprowadzenie pełnego procesu komercjalizacji systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego w Europie nastąpi po otrzymaniu dodatkowego potwierdzenia naszej technologii w związku z zakończonymi badaniami klinicznymi w Stanach Zjednoczonych.
"Szacujemy, że rynek znieczuleń zewnątrzoponowych w USA wart jest około 1 mld USD, z czego 2,4 mln kobiet rocznie otrzymuje takie znieczulenie podczas porodu i kolejne 1,6 mln kobiet rezygnuje ze stosowania znieczulenia ze względu na duże ryzyko powikłań podczas konwencjonalnego zabiegu iniekcji znieczulenia włączając silny ból, przypadkowe nakłucie opony twardej, porażenie, a nawet śmierć. Ponadto uważamy, że wielkość rynku znieczulenia zewnątrzoponowego w Europie jest nawet większa niż w USA" - podsumował prezes Milestone Medical.
(ISBnews)