Trwa ładowanie...
d225pcn

Oferta ZE PAK powinna się zamknąć w X, cena maksymalna 33 zł (opis2)

10.10. Warszawa (PAP) - Cena maksymalna akcji Zespołu Elektrowni PAK dla inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej została ustalona na 33 zł. Debiut spółki powinien nastąpić...

d225pcn
d225pcn

10.10. Warszawa (PAP) - Cena maksymalna akcji Zespołu Elektrowni PAK dla inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej została ustalona na 33 zł. Debiut spółki powinien nastąpić do końca października, ale możliwe są przesunięcia w przypadku słabej koniunktury na giełdzie - poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa, sprzedającego akcje, na konferencji prasowej zorganizowanej w związku z publikacją prospektu ZE PAK.

Cena sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych może zostać ustalona na poziomie wyższym niż cena maksymalna, w zależności od popytu i oferowanych przez nich cen. Przedział cenowy dla tej grupy inwestorów został ustalony, według nieoficjalnych informacji, na 26-33 zł.

Zgodnie z prospektem inwestor indywidualny ma prawo złożyć tylko jeden zapis na akcje sprzedawane. Liczba akcji sprzedawanych, którą może obejmować zapis złożony przez jednego inwestora indywidualnego, nie może być większa niż 750 akcji.

Liczba akcji oferowanych dla inwestorów indywidualnych może wynieść do 15 proc. całości oferty, ale też pula ta może być zwiększona do 25 proc. w przypadku wyższego popytu.

d225pcn

"Spodziewamy się, że otrzymamy kilka, kilkanaście tysięcy zapisów ze strony inwestorów indywidualnych" - powiedział podczas Tomasz Zganiacz, dyrektor Departamentu Rynków Kapitałowych Ministerstwa Skarbu Państwa.

Budowa księgi popytu na akcje ZE PAK potrwa od 10 do 22 października. Zapisy dla inwestorów instytucjonalnych potrwają od 23 do 25 października. Zapisy na akcje ZE PAK dla inwestorów indywidualnych odbędą się w dniach 11-19 października. Na około 30 października zaplanowano debiut spółki na GPW.

Dyrektor Zganiacz poinformował, że terminy zapisów na akcje mogą jeszcze się przesunąć.

"Uzależnione to będzie od warunków rynkowych. Mamy czas na zamknięcie oferty do końca listopada" - powiedział Zganiacz.

d225pcn

Oferta publiczna ZE PAK obejmuje do 26.013.000 akcji serii A1 należących do Skarbu Państwa. Sprzedawane akcje stanowią 50 proc. kapitału spółki.

Po zamknięciu oferty główni akcjonariusze spółki, czyli spółki należące do Zygmunta Solorza-Żaka i Skarb Państwa (pod warunkiem, że nie sprzeda on w ofercie wszystkich swoich akcji), będą objęci lock-up przez 6 miesięcy.

Po ofercie, przy założeniu, że Skarb Państwa sprzeda wszystkie akcje, 51,7 proc. akcji ZE PAK należeć będzie pośrednio do Zygmunta Solorza-Żaka, a 48,3 proc. będzie w wolnym obrocie giełdowym. W czasie oferty jedna ze spółek Solorza-Żaka, Embud, odkupi od Skarbu Państwa pakiet 1,35 mln akcji ZE PAK.

Do 10 proc. oferowanych akcji ma być przeznaczone na ewentualne działania stabilizujące kurs spółki po jej giełdowym debiucie.

Globalnymi koordynatorami oferty i prowadzącymi książkę popytu są Credit Suisse, ING, JP Morgan i UniCredit. Espirito Santo Investment Bank, Ipopema, DM PKO BP i Trigon będą współzarządzającymi budową księgi popytu. (PAP)

pr/ ana/

d225pcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d225pcn