Trwa ładowanie...

Ogłoszenie o pracę z urzędu. Bardziej opłaca się być sprzątaczką, niż pielęgniarką

Tego tekstu nie powinna czytać żadna pielęgniarka. Na stronach Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu można znaleźć ogłoszenia o pracę m.in. dla sprzątaczki i pielęgniarki. Ta pierwsza miesięcznie może zarobić kilkaset złotych więcej.

Ogłoszenie o pracę z urzędu. Bardziej opłaca się być sprzątaczką, niż pielęgniarkąŹródło: Forum, fot: Piotr Guzik
dc6345c

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu zamieszcza na swoich stronach internetowych ogłoszenia o pracę. Wśród nich dwa szczególnie rzucają się w oczy. Prywatna firma poszukuje sprzątaczki biurowej. Oferowana miesięczna pensja to 2350 - 2450 zł.

Pielęgniarka nie może na tyle liczyć. Oferty z domu opieki społecznej oraz niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej to 2100 zł na miesiąc. W tym drugim przypadku wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Ogłoszenie dla sprzątaczki:

WP.PL
Źródło: WP.PL

- To jest oburzające. Przecież to zupełnie inna odpowiedzialność i zakres obowiązków. Pielęgniarka musi pracować nie tylko fizycznie, ale i wysilić intelekt, by podać odpowiednie leki. Nie chcę tu urazić sprzątaczek. To po prostu inny charakter pracy. Gdy akurat nie ma lekarza na oddziale, pielęgniarka odpowiada przecież za zdrowie i życie pacjentów – mówi Wirtualnej Polsce Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Ogłoszenie dla pielęgniarki:

WP.PL
Źródło: WP.PL

Jak informuje OZZPiP powołując się na dane Ministerstwa Zdrowia, średnia pensja pielęgniarki w Polsce to 3800 zł brutto ze wszystkimi dodatkami. – To najniższe wynagrodzenie w grupie specjalistów w naszym kraju. Nic dziwnego, ze cały czas spada liczba pielęgniarek. W tej chwili to 5,2 na tysiąc mieszkańców. W Czechach – dwa razy więcej – mówi Ptok.

Zobacz, jak prezydenci miast dorabiają na boku:

dc6345c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc6345c