Trwa ładowanie...
d4bp3e7
d4bp3e7

Ogłoszone przez rząd reformy mogą obniżać dług publiczny - Standard and Poor's

21.11. Warszawa (PAP) - Ogłoszone przez rząd reformy, jeżeli zostaną wprowadzone w życie, mogą wprowadzić dług publiczny na trajektorię schodzącą - ocenia Leila Butt, dyrektor w...
Share
d4bp3e7

21.11. Warszawa (PAP) - Ogłoszone przez rząd reformy, jeżeli zostaną wprowadzone w życie, mogą wprowadzić dług publiczny na trajektorię schodzącą - ocenia Leila Butt, dyrektor w dziale ratingów państw w agencji Standard and Poor's. Jej zdaniem jest jeszcze za wcześnie, by móc ocenić wpływ ogłoszonych reform na perspektywę Polskiego ratingu.

"Jeżeli reformy systemu emerytalnego i zasiłków społecznych zostaną uchwalone i wprowadzone w życie, pomoże to wprowadzić dług publiczny na trajektorię schodzącą. Jednak na razie zarówno kalendarz reform, jak i ich głębokość i zasięg, są niepewne. Potrzebowalibyśmy więcej szczegółów, zanim moglibyśmy ocenić ich wpływ na perspektywy ratingu Polski" - napisała Butt w poniedziałkowym komentarzu.

Rating Polski w S&P to "A minus" w walucie zagranicznej i "A" w walucie krajowej.

W piątkowym expose Donald Tusk zaproponował m.in podniesienie składki rentowej o 2 pkt. proc. po stronie pracodawcy oraz zmiany w waloryzacji rent i emerytur. Zakłada również podniesienie wieku emerytalnego, zmiany w przywilejach emerytalnych i likwidację części ulg. (PAP)

fdu/ asa/

d4bp3e7

Podziel się opinią

Share
d4bp3e7
d4bp3e7