Trwa ładowanie...

Ogłoszono wyniki w konkursie "Pracodawca Godny Zaufania"

Jak poinformowano w komunikacie, kapituła obecnej edycji oceniała przedsiębiorstwa w kategoriach: przemysł chemiczny, infrastruktura i przemysł wydobywczy.
Share
Ogłoszono wyniki w konkursie "Pracodawca Godny Zaufania"
Źródło: thinkstock
d1mjhzb

Pracodawcy firm Henkel Polska, Skanska oraz PKN Orlen zostali laureatami IV edycji konkursu "Pracodawca Godny Zaufania" - poinformowała we wtorek Krajowa Izba Gospodarcza, która organizuje konkurs. Kapituła oceniła m.in. programy socjalne i politykę pracowniczą.

W siedzibie KIG w Warszawie ogłoszono wyniki IV edycji konkursu. Jak poinformowano w komunikacie, kapituła obecnej edycji oceniała przedsiębiorstwa w kategoriach: przemysł chemiczny, infrastruktura i przemysł wydobywczy.

"W pierwszej kategorii laureatem została firma Henkel Polska, w branży infrastrukturalnej zwyciężyła Skanska SA. W kategorii przemysł wydobywczy tytuł 'Pracodawcy Godnego Zaufania' otrzymał PKN Orlen (laureat III edycji konkursu w branży paliwowo-energetycznej)" - napisano w komunikacie.

d1mjhzb

Henkel jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, zatrudnia około 47 tysięcy pracowników na całym świecie. Firma ma rozbudowany system programów o charakterze edukacyjno-szkoleniowym oraz socjalnym.

Polecamy: Dotacje dla 2,5 tys. bezrobotnych na założenie firm

Skanska to światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską. Zatrudnia około 52 tys. pracowników w Europie, USA i Ameryce Łacińskiej. W firmie funkcjonuje fundusz socjalny oraz tzw. Uniwersytet Skanska. Głównym jego celem jest wspieranie pracowników w szkoleniach i procesie rozwoju, zgodnie ze strategią biznesową firmy.

PKN Orlen to jeden z największych europejskich dystrybutorów paliw, posiada ponad 1700 stacji w Polsce. W spółce wprowadzono m.in. bezzwrotne zapomogi dla znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, dofinansowania do wypoczynku swojego i rodziny, opieki nad dzieckiem.

d1mjhzb

Kapituła konkursu przyznała także dwie nagrody dziennikarskie: dla Piotra Bachurskiego - redaktora naczelnego "Gazety Finansowej" oraz Marcina Piaseckiego - wydawcy "Dziennika Gazety Prawnej".

Celem konkursu o tytuł "Pracodawca Godny Zaufania" jest wyróżnienie dużych firm działających na polskim rynku, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. Raz na rok przedstawiciele organizacji pozarządowych i szkół wyższych oceniają ankiety nadesłane przez największe firmy z trzech wybranych branż.

(AS)

17 śmiertelnych błędów szefa

d1mjhzb

Podziel się opinią

Share
d1mjhzb
d1mjhzb