Trwa ładowanie...

Ograniczenia na weselach. Resort zdrowia wydał dyspozycje

Rozporządzenie wprowadzające większe restrykcje względem m.in. organizacji wesel wejdzie w życie od soboty. Już od 1 września wdrożony zostanie także obowiązek posiadania zaświadczenia od lekarza o czynnikach, które uniemożliwiają noszenie maseczek.

Ograniczenia na weselach. Resort zdrowia wydał dyspozycjeŹródło: PAP
d2ny06a
d2ny06a

Ograniczenia na weselach. Resort zdrowia wydał dyspozycje

W powiatach, gdzie w ostatnich dwóch tygodniach wystąpiło dużo przypadków zakażeń będą wprowadzane większe obostrzenia niż obowiązują w całym kraju. Strefy największego ryzyka zostały oznaczone jako "czerwone". W nich obowiązywać będą m.in. maseczki również na "świeżym powietrzu", zamknięte zostaną także kluby i dyskoteki.

Limit gości na weselu. "To jak najbardziej logiczne"

- Ograniczona zostanie też liczba osób, które będą mogły brać udział w weselach i uroczystościach rodzinnych. W strefie czerwonej będzie to do 50 osób, a w żółtej - do maksymalnie 100 osób. Będzie też obowiązek rejestracji wesel - mówił wiceminister resortu zdrowia Janusz Cieszyński.

Ograniczenia na weselach. Resort zdrowia wydał dyspozycje

Ograniczenia na weselach i inne obostrzenia przybiorą mniej restrykcyjną formę w "żółtych powiatach": wieruszowskim, Jastrzębie Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i Przemyślu.

Minister Szumowski zaznaczył przy okazji, że w ciągu kilku następnych dni wysoka liczba zakażeń utrzyma się na poziomie 500-700 przypadków."Czerwoną strefą" objęte zostały powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, wodzisławski.

d2ny06a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ny06a