Trwa ładowanie...
d3vl4sn
d3vl4sn

Ograniczenia w dostawach gazu nie wpłyną na produkcję w PKN Orlen

...
Share
d3vl4sn

01.02. Warszawa (PAP) - Ograniczenia w dostawach gazu nie mają wpływu na operacyjne funkcjonowanie aktywów produkcyjnych PKN Orlen - podała spółka w komunikacie.

"PKN Orlen ma możliwość wykorzystania innego rodzaju paliw w zastępstwie gazu, jest więc technicznie przygotowany na ograniczenia nie wykraczające poza warunki określone w kontraktach" - poinformował koncern.

"W związku z tym obecna sytuacja nie ma znaczącego wpływu na operacyjne funkcjonowanie aktywów produkcyjnych PKN Orlen" - podano w raporcie.

d3vl4sn

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wprowadziło ograniczenia w dostawach gazu od 31 stycznia 2012 roku do Zakładów Chemicznych Police, a od 1 lutego do PKN Orlen i Zakładów Azotowych Puławy. Ograniczenia zostały wprowadzone w ramach obowiązujących umów sprzedaży gazu i w uzgodnieniu z każdą firmą.

Jak podało PGNiG, spodziewany jest wzrost zapotrzebowania na gaz ziemny wysokometanowy do poziomu przekraczającego 70 mln m sześc. na dobę, co niesie ze sobą zagrożenie "niezbilansowansowania systemu przesyłowego". (PAP)

morb/ asa/

d3vl4sn

Podziel się opinią

Share
d3vl4sn
d3vl4sn