Trwa ładowanie...

Ogromne opady śniegu w Hiszpanii. Ponad 100 osób utknęło na noc w centrum handlowym

Od kilku dni Hiszpania mierzy się z ekstremalnymi dla tej części Europy opadami śniegu. W mieście Majadahond z tego powodu w centrum handlowym utknęło ponad 100 osób.

Share
Media społecznościowe zalane są obrazkami z Hiszpanii
Media społecznościowe zalane są obrazkami z HiszpaniiŹródło: PAP
d1f73xb

Obrazki z kojarzącej się z ciepłem, słońcem i łagodnymi zimami Hiszpanii szokują ostatnio resztę Europy. Narciarze na ulicach miast, bitwy na śnieżki - tak niespodziewane warunki wykorzystują Hiszpanie.

W wielu miejscach sytuacja nie jest jednak wcale zabawna. Jak donosi PAP, od piątku w centrum handlowym Gran Plaza w mieście Majadahonda we wspólnocie autonomicznej Madrytu utknęło ponad 100 osób.

d1f73xb

Wśród nich są przede wszystkim pracownicy, ale nie tylko. Wśród klientów, których opady śniegu odcięły od świata, były także rodziny z dziećmi.

Atak zimy w Hiszpanii. Mieszkańcy Madrytu po ulicach jeżdżą na nartach

Doniesienia te potwierdzają relacje w hiszpańskich mediach społecznościowych. Widzimy tam obrazki ludzi śpiących na kartonach czy kurtkach.

- Próbujemy wydostać się stąd od piątkowego wieczora, niektórzy dojechali samochodem do ronda w Majadahonda, ale stamtąd droga już jest nieprzejezdna, całkowicie zasypana śniegiem. Trzeba było wrócić do centrum handlowego - powiedział telewizji publicznej Ivan Alcala, pracownik jednej z restauracji, cytowany przez PAP.

- Sklepy z odzieżą dały piżamy, bieliznę, kurtki i koce, sklepy z żywnością dały jedzenie, a wczoraj wszyscy jedliśmy w restauracji. To jedyny sposób na przetrwanie - dodawał mężczyzna.

Jak relacjonował dalej, po dwóch dniach do centrum handlowego wyjechała koparka, ale dotarła tylko do ronda. - Nie posypali drogi solą, a teraz cała nawierzchnia jest oblodzona. Czekamy, aż władze gminy przyślą pług śnieżny, nie wiemy, kiedy to będzie. Nie możemy się stąd wydostać ani pieszo, ani samochodem - cytuje Ivana Alcalę PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1f73xb

Podziel się opinią

Share
d1f73xb
d1f73xb