Trwa ładowanie...
d1zoioj

Ojciec Rydzyk chce mieć muzeum. Państwo sypnie na nie groszem

Rok temu ojciec Tadeusz Rydzyk zapowiedział powstanie Muzeum Pamięci i Tożsamości im. św. Jana Pawła II. Nie dodał wtedy, że wszyscy się na nie zrzucimy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
- To nie będzie zwykłe muzeum - zapowiedział rok temu ojciec Tadeusz Rydzyk
- To nie będzie zwykłe muzeum - zapowiedział rok temu ojciec Tadeusz Rydzyk (Agencja Gazeta, Fot: Michał Lepecki)
d1zoioj

Jak czytam w "Fakcie", muzeum ma powstać na działce położonej między akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu.

Jak wynika z projektu umowy, na którą powołuje się tygodnik "Nie", zawartej między ministerem Piotrem Glińskim a fundacją Lux Veritas (jej prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk) wicepremier zobowiązuje się zapłacić fundacji z naszych podatków co najmniej 100 mln zł do 2020 r.

Dyrektora tej placówki ma powoływać minister kultury, ale "po uzgodnieniu kandydatury z Założycielem". Jak pisze "Fakt", to oznacza, że bez zgodny ojca Rydzyka żaden kandydat nie obejmie stanowiska.

d1zoioj

Wiemy skąd bezdomny Stanisław miał pieniądze na auta dla o. Rydzyka

80 921 021 złotych - tyle publicznych pieniędzy trafiło za rządów PiS do spółek i fundacji związanych z ojcem Rydzykiem.Swoje wyliczenia pokazało OKO.press. Uwzględniają one dotacje, o których - jak pisze portal - nie było dotąd publicznie wiadomo.

Wśród tych dotąd nieznanych - jak zaznacza OKO.press - jest m.in. 600 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia za emisję programu "Na zdrowie" i spotu "Zdrowo jest wiedzieć" w Telewizji Trwam, 600 tys. z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na produkcję i emisję programów czy 316 tys. z Ministerstwa Środowiska na przygotowanie audycji telewizyjnych poświęconych jakości powietrza.

d1zoioj

Wyliczenia, jak dodaje portal, nie uwzględniają jednak wszystkich pieniędzy - państwowe spółki, które zasilają media związane z ojcem Rydzykiem reklamami i darowiznami, nie ujawniają, ile za nie zapłaciły.

Money. pl prześwietli w kwietniu fundację ojca Rydzyka. Banki mogłyby ustawiać się w kolejce, żeby fundacji wręczyć kredyt. Dlaczego? Bo dzieło Rydzyka jest w doskonałej kondycji finansowej.

Żadnych zaległości, brak przeterminowanych długów, terminowe rozliczanie płatności, kilkadziesiąt samochodów na stanie i potężne aktywa pod kontrolą - to w skrócie Lux Veritatis. Fundacja założona przeszło 20 lat temu przez trzech redemptorystów odpowiada za telewizję Trwam, geotermię i operatora komórkowego "w naszej Rodzinie".

Lux Veritatis odpowiada też za Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) i Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. A mało kto wie, że Fundacja pierwsze biznesowe kroki stawiała w sprzedaży kaset VHS. Zaczęło się od "Najświętszej Panny". Biznes rozkręcił się w imponującym tempie.

d1zoioj

Podziel się opinią

Share
d1zoioj
d1zoioj