Trwa ładowanie...

Ok. 1,5 tysiąca ofert pracy w branży stoczniowej

Ok. 1,5 tysiąca ofert pracy przedstawili w środę pracodawcy podczas Targów
Pracy Branży Stoczniowej w Gdańsku

Ok. 1,5 tysiąca ofert pracy w branży stoczniowejŹródło: t
d3aohd3
d3aohd3

Ok. 1,5 tysiąca ofert pracy przedstawili w środę pracodawcy podczas Targów Pracy Branży Stoczniowej w Gdańsku. Zorganizowane po raz pierwszy przez Powiatowy Urząd Pracy targi cieszyły sie dużym zainteresowaniem.

Jak powiedziała PAP Iwona Romanowicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, targi zostały zorganizowane "bo jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży". Wśród 18 pracodawców szukających pracowników były największe trójmiejskie zakłady branży, m.in. stocznie: Crist, Remontowa Shipbuilding, Gdańska Stocznia remontowa i Sunreef Yachts z Gdańska oraz Stocznia Remontowa Nauta z Gdyni.

"Pracodawcy szukają pracowników zarówno do podstawowych prac fizycznych jak i wysoko wykwalifikowanych specjalistów" - dodała. Poszukiwani są m.in. spawacze, monterzy kadłubów okrętowych, malarze, technolodzy, konstruktorzy, kierownik projektu budowy statku i inżynier ds. magazynowania. Podczas targów oferowane były też szkolenia specjalistyczne dla osób chcących się przekwalifikować.

Romanowicz zwróciła uwagę, że targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem; odwiedzili je m.in. uczniowie szkół morskich oraz wiele osób w wieku 40-50 lat. Jak mówiła, informacja nt. targów została wysłana m.in. do Stoczni Gdańsk, która od kilku miesięcy ma problemy finansowe a wynagrodzenia są wypłacane w ratach.

d3aohd3

Jak dodała, w Gdańsku planowane jest zorganizowanie targów pracy dla branży hotelarsko-gastronomicznej.

Na koniec lipca br. stopa bezrobocia w woj. pomorskim wynosiła 13 proc. (w kraju 13,1 proc). Najniższe bezrobocie zanotowano w Sopocie (4,8 proc.); w Gdańsku stopa bezrobocia wyniosła 6,9 proc. Najwyższą stopę bezrobocia zanotowano w powiecie sztumskim - 27,1 procent.

MA

d3aohd3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aohd3