Trwa ładowanie...

Olsztyńskie CBŚ rozbiło grupę handlarzy bronią

Funkcjonariusze CBŚP z Olsztyna i Kielc zatrzymali pięciu mężczyzn zajmujących się handlem bronią. Posiadali oni 100 sztuk broni i 7,5 tysiąca amunicji.

Olsztyńskie CBŚ rozbiło grupę handlarzy broniąŹródło: cbsp.policja.gov.pl
d1y05no
d1y05no

Policjanci z Olsztyna i Kielc zatrzymali w województwie świętokrzyskim pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 58 lat. Zajmowali się oni handlem bronią.

Łącznie zatrzymano 100 sztuk broni palnej (krótkiej, długiej, maszynowej i kolekcjonerskiej). Wśród nich: Skorpiony, Kałasznikowy, Raki i Mausery. Ponadto zabezpieczono 7,5 tysiąca sztuk amunicji, części karabinów i pistoletów: lufy i zamki, niewybuchy z II wojny światowej i urządzenia służące do naprawy broni. Dodatkowo, w jednym z mieszkań znaleziono 600 tysięcy sztuk papierosów, których wartość rynkowa wynosiła ponad pół miliona złotych.

Policja nad sprawą handlarzy pracowała od ponad roku. W zatrzymaniu oprócz funkcjonariuszy CBŚP uczestniczyli również antyterroryści. Mężczyźni zostali doprowadzeni do Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące handlu bronią i jej posiadania bez zezwoleń. Wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosowany został trzymiesięczny areszt. Pozostała trójka trafiła do aresztu na miesiąc.

Zobacz także: Prawo kontra bezprawie

d1y05no
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y05no