Trwa ładowanie...
d33slix
d33slix
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Opolskie/ Blisko 90 mln złotych czeka na opolskie firmy w 2017 roku

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosi w tym roku cztery nabory dla firm zainteresowanych m.in. innowacjami, usługami społecznymi i współpracą gospodarczą - poinformowała w środę pełnomocnik ds. informacji OCRG Katarzyna Kownacka. Na przedsiębiorców czeka 86,7 mln złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d33slix

Tegoroczne nabory będą adresowane dla firm, które będą inwestować w innowacyjną gospodarkę, infrastrukturę usług społecznych, współpracę gospodarczą i promocję oraz do tzw. podmiotów ekonomii społecznej. Na konferencji prasowej marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła poinformował, że województwo opolskie, jeśli chodzi o liczbę podpisanych z beneficjentami umów, rok 2016 zakończyło na drugim miejscu w Polsce.

Dla przedsiębiorców chętnych do skorzystania z dotacji na innowacje czeka 46,8 mln złotych. Firmy, które będą wdrażały innowacje produktowe, procesowe, marketingowe i organizacyjne (z tego działania mogą skorzystać także spółdzielnie socjalne, zakłady pracy chronionej, stowarzyszenia oraz fundacje prowadzące działalność gospodarczą) mogą w sumie uzyskać 12,4 mln złotych. Prawie 11 mln złotych czeka na autorów projektów, którzy chcą uzyskać wsparcie przy działaniach międzynarodowych, otwieraniu kanałów biznesowych, dywersyfikację geograficzną lub sektorową oraz promocję przedsiębiorstw.

Ostatni, czwarty nabór, dotyczy inwestycji w infrastrukturę społeczną. Dofinansowanie można pozyskać na: inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie obiektów niezbędnych do rozwoju usług opieki nad dziećmi w formie: usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobków (w tym przyzakładowych), oddziałów żłobkowych, klubów dziecięcych, jak również usług opieki dla dzieci do lat 6 świadczonych w lokalnej społeczności w ramach alternatywnych form opieki dziennej. Pula środków na ten nabór to 17 mln złotych.

Ogółem w perspektywie 2014-2020 w ramach RPO Województwa Opolskiego ogłoszono dotąd siedem naborów dla przedsiębiorców. Prócz sześciu ww. z roku 2016 jeden - dotyczący wsparcia na współpracę gospodarczą i promocję - ogłaszany był w roku 2015, a rozstrzygnięty w roku 2016. W ramach tego naboru podpisano 50 umów o dofinansowanie projektów. Dotąd decyzją zarządu województwa dofinansowanie w ramach trzech rozstrzygniętych już ogółem w latach 2014-2020 naborów otrzymały 92 wnioski; z 89 firmami podpisano już umowy o dofinansowanie. Łączna kwota przyznanego dofinansowania to 178 mln zł.

d33slix

Podziel się opinią

Share
d33slix
d33slix