Trwa ładowanie...
d1qjvwl
d1qjvwl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Opolskie/ Tauron buduje stację elektroenergetyczną w Skarbimierzu

Tauron Dystrybucja buduje nową stację elektroenergetyczną w Skarbimierzu (Opolskie). Inwestycja, warta 27 mln zł, powstaje ze względu na wzrost zapotrzebowania na moc przyłączeniową na terenach objętych strefą ekonomiczną na tym terenie - poinformowała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1qjvwl

Jak podano w komunikacie prasowym przesłanym PAP - główny punkt zasilania zlokalizowany został na terenie podstrefy Skarbimierz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park", na największym w Polsce byłym poradzieckim lotnisku wojskowym w okolicach Brzegu.

Dyrektor opolskiego oddziału Tauron Dystrybucja Roman Guła podał w przesłanym komunikacie, że w ostatnich latach obserwowany jest "dynamiczny wzrost zapotrzebowania na moc przyłączeniową na terenach objętych strefą ekonomiczną w Skarbimierzu". "Stąd decyzja o rozpoczęciu budowy nowej stacji elektroenergetycznej, która jednocześnie będzie stanowiła wsparcie dla istniejącej sieci średniego napięcia zasilanej z GPZ (głównego punktu zasilania - PAP) Hermanowice w Brzegu" - dodał Guła.

Rzecznik Tauron Dystrybucja Marcin Marzyński powiedział PAP we wtorek, że zakończenie inwestycji planowane jest na październik br. Zaznaczył też, że kwestia rozbudowy stref ekonomicznych i zainteresowania terenami gospodarczymi przez firmy powoduje to, iż trzeba dostarczać coraz więcej energii. Dodał, że wzrost gospodarczy i użytkowanie przez odbiorców indywidualnych coraz większej ilości urządzeń elektrycznych także sprawia, iż "zapotrzebowanie na moc jest na tyle duże", że spółka Tauron musi być do tego przygotowana. "Musimy więc modernizować i budować główne punkty zasilania, tak żeby dostarczać odpowiednią ilość mocy" - powiedział PAP Marzyńki.

d1qjvwl

Jak podano w komunikacie - inwestycja spółki Tauron w Skarbimierzu obejmuje budowę stacji elektroenergetycznej 110/15 kV z rozdzielnią 110 kV. W stacji zostaną zainstalowane dwa transformatory o mocy 25 MVA każdy. Główny punkt zasilania Skarbimierz też zostanie połączony z istniejącą siecią elektroenergetyczną liniami kablowymi o łącznej długości 11 km i linią napowietrzną o długości 2,5 km.

Spółka podała również, że dotychczas w ramach prac został wykonany montaż aparatury napowietrznej wysokiego napięcia, stanowiska pod transformatory, maszty odgromowe, wieża antenowa, budynek technologiczny wraz z montażem rozdzielnicy średniego napięcia, a także wybudowano dwutorową linię napowietrzną 110 kV.

Tauron Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Spółka informuje, że Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem oraz drugim sprzedawcą i wytwórcą energii elektrycznej.

W skład Grupy Tauron wchodzą m.in. Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Wydobycie, Tauron Ekoenergia oraz Tauron Ciepło. Od 2010 roku akcje Tauron Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie - RESPECT Index.

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl