Trwa ładowanie...
d31m8t7
d31m8t7

OPTeam, Innova: PeP może stać się czołowym agentem rozlicz. na polskim rynku

Warszawa, 14.10.2015 (ISBnews) - OPTeam chce razem z funduszem Innova przejąć Polskie ePłatności (PeP) i zbudować czołowego agenta rozliczeniowego z ofertą zarówno dla handlu tradycyjnego, jak i e-commerce, poinformował prezes PeP i przewodniczący rady nadzorczej OPTeam Janusz Bober.
Share
d31m8t7

"Sposobem na wzrost jest zwiększenie liczby punktów handlowych lub działania konsolidacyjne - rozglądamy się za potencjalnymi przejęciami. Uważamy, że jest czas na próbę skokowego wzrostu i budowy grupy kapitałowej, która będzie jedynym kompletnym agentem rozliczeniowym online i offline. W tym celu utworzyliśmy partnerstwo z Innova" - powiedział Bober podczas spotkania z dziennikarzami.

OPTeam stworzy wspólnie z Innova wehikuł inwestycyjny, do którego wniesione zostaną udziały PeP posiadane przez OPTeam oraz finansowanie ze strony funduszu.

"Jesteśmy w procesie. Zaproszenie do złożenia zainteresowania pakietem PeP zostało rozesłane przez PWPW (posiadające sprzedawany pakiet). OPTeam ma prawo pierwokupu tego pakietu" - dodał prezes PeP.

d31m8t7

Innova chce uczestniczyć we wzroście rynku rozliczeń, który zdynamizował się po spadku stawki interchange. W ocenie Innovy, otwiera to rynek na nowych sprzedawców, a dodatkowym impulsem są technologie mobilne. Cele funduszu dla PeP to wzrost liczby terminali i kompletna oferta w e-commerce.

Według prezentacji, PeP miał 7% udziału w rynku według liczby terminali w 2014 r. Od początku działalności instaluje ok. 5-6 tys. terminali rocznie, ale obecnie wzrost rynku zdecydowanie przyspieszył.

Liczba terminali kartowych w Polsce wzrosła do niemal 400 tys. w 2014. Wartość płatności kartowych sięgnęła w tym czasie 142,4 mld zł. Spółka wskazuje, że można przewidywać że rynek ten może wzrosnąć nawet dwukrotnie (pod względem liczby terminali POS) w ciągu ok. 5 lat.
(ISBnews)

d31m8t7

Podziel się opinią

Share
d31m8t7
d31m8t7