Trwa ładowanie...
d2gq1i0

OPZZ i NSZZ "Solidarność rozpoczynają akcję informacyjno-protestacyjną

OPZZ i NSZZ "Solidarność" rozpoczynają akcje informacyjno-protestacyjną - poinformowały w czwartek w komunikatach obie centrale związkowe. W czwartek m.in. mają być rozdawane w całej Polsce ulotki, na których znajdują się żądania związkowców.

Share
d2gq1i0

Akcja rozdawania ulotek jest elementem zapowiadanych przez związkowców "czynnych akcji protestacyjnych".

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) podkreśla w komunikacie, że coraz więcej grup zawodowych protestuje przeciwko "nieudolnej polityce koalicji PO-PSL, która nie dotrzymuje obietnic i lekceważy miliony Polaków i Polek".

"Dwa tygodnie temu Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych ogłosiło pogotowie strajkowe we wszystkich swoich organizacjach. Od tamtego czasu premier Ewa Kopacz niestety nie podjęła z nami rozmów, ani nie odpowiedziała na nasze postulaty. Dlatego 19 lutego w całym kraju rozpoczną się akcje protestacyjne, demonstracje i pikiety. Przeprowadzimy też akcję ulotkową, poprzez którą będziemy informować o naszych postulatach" - podkreśla OPZZ.

d2gq1i0

Ulotki mają być rozdawane w wielu miastach Polski, umieszczono w nich postulaty wspólne dla OPZZ, Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność". Związki domagają się m.in. radykalnego ograniczenie umów śmieciowych, wzrostu minimalnego wynagrodzenia do poziomu 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, wprowadzenia minimalnej stawki wynagrodzenia za godzinę pracy niezależnie od formy zatrudnienia, wycofania się z podwyższenia wieku emerytalnego, wprowadzenia i wdrożenia skutecznego programu walki z ubóstwem i wykluczenie społecznym, wprowadzenia systemowych zmian w dialogu społecznym zgodnie z oczekiwaniem partnerów społecznych.

Z kolei NSZZ "Solidarność" w komunikacie podkreśla, że w związku z rozpoczynającą się w czwartek akcją informacyjno-protestacyjną w całym kraju przeprowadzone zostaną wiece, konferencje prasowe, akcje ulotkowo-plakatowe. "Będziemy również wspierać akcję NSZZ +S+ Rolników Indywidualnych. To początek. Jeśli strona rządowa - mimo składanych publicznie deklaracji - nie rozpocznie dialogu, kolejne akcje będą bardziej stanowcze" - głosi komunikat związku.

d2gq1i0

Podziel się opinią

Share
d2gq1i0
d2gq1i0