Trwa ładowanie...
d44px8d

Orange Polska i mBank będą świadczyć usługi finansowe dla użytkowników urządzeń mobilnych

19.03. Warszawa (PAP) - Orange Polska i mBank, w ramach powołanego oddziału banku, będą świadczyć usługi finansowe dedykowane użytkownikom smartfonów i tabletów - podały spółki w...

d44px8d
d44px8d

19.03. Warszawa (PAP) - Orange Polska i mBank, w ramach powołanego oddziału banku, będą świadczyć usługi finansowe dedykowane użytkownikom smartfonów i tabletów - podały spółki w komunikatach. W latach 2020-2023 Orange będzie miał prawo nabycia części wspólnego przedsiębiorstwa, także przez bank utworzony wspólnie z mBankiem.

"Główna umowa o współpracy została zawarta na okres do końca 2025 roku z możliwością jej przedłużenia o kolejne trzy lata. Na podstawie tej umowy, strony przystępują do realizacji projektu utworzenia platformy finansowej w formie mobilnego banku detalicznego dla klientów urządzeń mobilnych" - napisano w komunikacie Orange.

Przedmiotem współpracy będzie oferowanie przez mBank usług bankowych na rzecz klientów pozyskiwanych za pośrednictwem Orange Polska.

mBank utworzy i będzie finansował w tym celu oddział banku oraz stworzy wraz z Orange platformę, za pośrednictwem której na rzecz klientów będą świadczone usługi zarówno finansowe, jak i niefinansowe.

d44px8d

Grupa Orange udostępni markę Orange dla oznaczenia wszystkich produktów oferowanych w ramach współpracy. Orange Polska będzie odpowiadać za marketing, pozyskanie klientów do przedsięwzięcia i nie będzie ponosić ryzyka związanego z zarządzaniem bankiem.

"Wynagrodzenie Orange Polska za pośrednictwo w pozyskaniu klientów oraz sprzedaż produktów bankowych odbywać się będzie na zasadach prowizji agencyjnej, natomiast wynagrodzenie za sprzedaż produktów niebankowych zostało oparte na zasadzie podziału określonych w umowie zysków. Orange Polska będzie również odnosić korzyści związane z lojalizacją klientów" - napisano.

W komunikacie podano, że w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2023 r. Orange Polska będzie mieć prawo do wykonania opcji nabycia zorganizowanej części mienia przedsiębiorstwa prowadzonego w ramach oddziału, która może zostać zrealizowana przede wszystkim poprzez nabycie zorganizowanej części mienia przedsiębiorstwa przez wskazany przez Orange Polska bank lub przez bank utworzony wspólnie przez strony.

"Start oferty został zaplanowany na drugą połowę 2014 roku" - napisano w komunikacie prasowym mBanku. (PAP)

mj/ osz/

d44px8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44px8d