Trwa ładowanie...
d3rlr7a

Orange Polska ma do 2,7 mld zł pożyczki z grupy m.in. na opłatę w aukcji LTE

Warszawa, 04.02.2016 (ISBnews) - Orange Polska zawarła umowę o finansowanie długoterminowe do 2,7 mld zł z Grupą Orange z przeznaczeniem na m.in sfinansowanie części jednorazowych opłat za rezerwację częstotliwości LTE i refinansowanie, podał operator.

Share
d3rlr7a

?Zgodnie z decyzją zarządu oraz pozytywną opinią rady nadzorczej, Orange Polska zawarła ze spółką Atlas Services Belgium SA ( jednostka w 100% zależna od Orange S.A.) umowę pożyczki do wysokości PLN 2.700 mln z terminem zapadalności w czerwcu 2021 roku" - czytamy w komunikacie.

Warunki finansowe zawarte w umowie określone zostały w oparciu o warunki rynkowe. Oprocentowanie wykorzystanych środków oparte będzie na stawce Wibor dla odpowiednich okresów odsetkowych powiększonej o określoną w umowie marżę, podano w informacji.

?Środki pozyskane z powyższego finansowania posłużą spółce do pokrycia ogólnych potrzeb korporacyjnych, w tym sfinansowania części jednorazowych opłat za rezerwację częstotliwości LTE w paśmie 800 MHz i 2600 MHz oraz na refinansowanie pożyczki udzielonej w 2013 roku przez Atlas Services Belgium SA. w kwocie 280 mln euro zapadającej w dniu 31 marca 2016 roku" - czytamy dalej.

Umowa nie jest zabezpieczona na aktywach spółki i stanowi równorzędne zobowiązanie względem pozostałych zobowiązań dłużnych Orange Polska z tytułu kredytów lub emitowanych papierów dłużnych, podkreślono w informacji.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)

d3rlr7a

Podziel się opinią

Share
d3rlr7a
d3rlr7a