Trwa ładowanie...
d3vwm9e

Orco zdecydowało o emisji akcji za 59,2 mln euro i zmianie strategii

Warszawa, 12.11.2014 (ISBnews) - Rada dyrektorów Orco Property Group przeprowadziła emisję 200 mln akcji o wartości nominalnej 0,10 euro i cenie emisyjnej 0,296 euro, co dało łącznie 59,2 mln euro (na podstawie upoważnienia akcjonariuszy z 28 maja br.), podała spółka. Orco poinformowało także o zmianach w radzie dyrektorów oraz modyfikacji swojej strategii, która obecnie będzie się koncentrować na projektach deweloperskich.
Share
d3vwm9e

Nowe akcje zostały objęte przez Aspley Ventures Limited - spółkę powiązaną z Pavlem Spanko (100 mln akcji) oraz Fetumar Development Limited - spółkę powiązaną z Janem Gernerem (100 mln akcji), podano w komunikacie.

Orco chce jak najszybciej wprowadzić nowe akcje do obrotu na giełdach NYSE Euronext Paris i GPW w Warszawie. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 314,507,629 akcji.

Orco podało także, że Radovan Vitek i Tomas Salajka zrezygnowali z zasiadania w radzie dyrektorów, a Salajka - także w pełnienia funkcji prezesa, ze skutkiem natychmiastowym. Jednakże Salajka "będzie wspierał spółkę w wybranych kwestiach do końca roku", poinformowano w komunikacie.

d3vwm9e

Spółka tłumaczy rezygnację prezesa jego chęcią skoncentrowania się na funkcji członka zarządu i dyrektora ds. zarządzania aktywami i marketingu w CPI Property Group.

"Ponadto spółka postanowiła przedefiniować swoją strategię, w której główny nacisk zostanie położony na projekty deweloperskie. Spółka ma doskonałą historię w zakresie prowadzenia projektów deweloperskich w całym regionie CEE oraz dobry bank ziemi, obejmujący m.in. projekt Bubny w centrum Pragi. Spółka planuje zainwestować środki pozyskane z podniesienia kapitału na kolejne projekty deweloperskie" - czytamy też w komunikacie.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Działa w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, koncentrując się na rynku czeskim, węgierskim, polskim, rosyjskim, chorwackim, niemieckim i słowackim. Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu.

(ISBnews)

d3vwm9e

Podziel się opinią

Share
d3vwm9e
d3vwm9e