Trwa ładowanie...
d2ffw3p

Orlen może rozważyć wyjście z Polkomtela podczas oferty publicznej

Oferta publiczna jest jedną z opcji, która może być rozważana przy sprzedaży przez PKN Orlen pakietu akcji Polkomtela - poinformował PAP Sławomir Jędrzejczyk,prezes Orlen

d2ffw3p
d2ffw3p

Oferta publiczna jest jedną z opcji, która może być rozważana przy sprzedaży przez PKN Orlen pakietu akcji Polkomtela - poinformował PAP Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu. PKN na razie kontynuuje proces sprzedaży swojego pakietu w pojedynkę, choć nie wyklucza, że może dojść do formalnego porozumienia z PGE.

"Na tym etapie nie ma formalnych porozumień z PGE o wspólnej sprzedaży akcji, aczkolwiek nie wykluczam, że w pewnym momencie może dojść do takiej decyzji" - powiedział.

Jego zdaniem wspólna sprzedaż akcji Polkomtela przez Orlen i PGE nie powinna w znaczącym stopniu opóźnić całego procesu.

Jak poinformował wiceprezes, nakreślony harmonogram zakłada, iż do listopada powstanie memorandum informacyjne dla inwestorów. W listopadzie Orlen powinien otrzymać wstępne oferty.

d2ffw3p

"IPO jest jedną z opcji, która może być rozważana. Myślę, że w trakcie procesu okaże się, która z opcji jest najbardziej korzystna i realna" - powiedział Jędrzejczyk.

Orlen nie ma preferencji dotyczących inwestora, który mógłby nabyć posiadany przez spółkę pakiet akcji Polkomtela. W grę wchodzą zarówno inwestorzy finansowi, jak i branżowi.

Doradcą spółki przy sprzedaży akcji Polkomtela jest Bank Nomura.

PGE ma 21,85 proc. akcji Polkomtela, zaś PKN Orlen dysponuje pakietem 24,4 proc.

d2ffw3p

Na początku września PGE informowała, że podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela oraz że w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie.

Poza PGE i PKN Orlen akcje Polkomtela mają też KGHM (24,39 proc.), Węglokoks (4,98 proc.) i Vodafone (24,39 proc.). KGHM informował, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela.

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, powiedział w środę, że Polkomtel we współpracy z UniCredit pracuje nad prospektem emisyjnym związanym z ewentualnym upublicznieniem operatora komórkowego na giełdzie.

d2ffw3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ffw3p