Trwa ładowanie...
d3kjqvg

Orlen Upstream Canada ma ok. 453 mln zł kredytu z BGK

Warszawa, 16.06.2015 (ISBnews) - Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisał umowę kredytową o wartości 150 mln CAD (ok. 453 mln zł) z Orlen Upstream Canada z grupy PKN Orlen, podał bank.

Share
d3kjqvg

Kredyt jest przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności i planów rozwojowych spółki w zakresie poszukiwań i wydobycia węglowodorów w Kanadzie. "Zgodnie z założeniami dla obszaru poszukiwań i wydobycia, PKN Orlen planuje dalsze zwiększanie wydobycia w Kanadzie do 16 tys. boe/dziennie oraz wzrost zasobów 2P do poziomu 53 mln boe w roku 2017" - czytamy w komunikacie.

Kredyt ma charakter krótkoterminowy i może być przedłużany na kolejne okresy, podano także.

BGK podkreśla, że umowa wpisuje się w strategię banku, która zakłada współpracę z największymi polskimi przedsiębiorstwami o globalnym zasięgu.

d3kjqvg

"Polskie firmy coraz odważniej wychodzą poza rynek lokalny, by zwiększać swoją konkurencyjność. Budujemy naszą pozycję państwowego banku rozwoju i mamy potencjał, by do końca roku znacząco zwiększyć wartość naszego zaangażowania w ekspansję i eksport. Wkrótce także poprzez nasz fundusz kapitałowy" - powiedział wiceprezes BGK Jacek Szugajew, cytowany w komunikacie.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł.

(ISBnews)

d3kjqvg

Podziel się opinią

Share
d3kjqvg
d3kjqvg