Trwa ładowanie...
d2e3k9a

Orphee kupuje 50 proc. akcji spółki Diesse Diagnostica Senese

11.02. Warszawa (PAP) - Orphee, spółka zależna PZ Cormay do 15 lutego podpisze umowę kupna 50 proc. spółki Diesse Diagnostica Senese, zajmującej się produkcją aparatury i testów do...

Share
d2e3k9a

11.02. Warszawa (PAP) - Orphee, spółka zależna PZ Cormay do 15 lutego podpisze umowę kupna 50 proc. spółki Diesse Diagnostica Senese, zajmującej się produkcją aparatury i testów do immunologii i mikrobiologii - poinformował PZ Cormay w komunikacie.

Diesse Diagnostica Senese s.p.a. tworzy grupę kapitałową, w której skład wchodzą spółka dominująca Diesse Diagnostica Senese s.p.a. z siedzibą w Mediolanie (działalność produkcyjna i dystrybucyjna), Diesse Ricerche z siedzibą w Genui (działalność R&D - działalność badawcza oraz rozwój nowych produktów ) oraz Diesse Immobiliare z siedzibą w Genui (nieruchomości wykorzystywane do działalności operacyjnej Diesse, w tym zakłady produkcyjne i biura). Diesse Diagnostica Senese posiada 100 proc. udziałów Diesse Ricerche oraz 100 proc. akcji Diesse Immobiliare.

Diesse to producent testów i analizatorów immunologicznych. Spółka została założona przez naukowców i inwestora finansowego w 1982 r.

"Włączenie Diesse w skad Grupy Orph,e oznacza uzupełnienie oferty Orph,e o immunologię (m.in. analizator Chorus), mikrobiologię (system Robobact) i sedymentację erytrocytów ESR (analizator Ves-Matic) oraz wzbogacenie know-how w zakresie testów immunoenzymatycznych. Grupa Orph,e nie była dotychczas obecna w tych segmentach rynku. Stanowią one ponad 30 proc. światowego rynku diagnostyki in vitro (IVD)" - napisano w komunikacie PZ Cormay.

d2e3k9a

Grupa Diesse jest właścicielem ponad 40 patentów. Produkty Diesse trafią do globalnej sieci 260 dystrybutorów Grupy Orph,e w ponad 150 krajach. Grupa Orph,e zamierza wykorzystać również niektóre kanały sprzedaży rozwinięte dotychczas przez Diesse.

W komunikacie PZ Cormay nie podał wartości transakcji, ale wcześniej informował, że Orphee kupi spółkę z Europy Zachodniej za 15 mln euro. Nie ujawniono wtedy nazwy przejmowanej firmy. Informowano wtedy, że podmiot ten wygenerował w 2011 roku ponad 2 mln euro zysku netto i ponad 5 mln euro wyniku EBITDA, osiągając ponad 22 mln euro przychodów ze sprzedaży. Dług netto wyniósł około 11 mln euro. (PAP)

pr/

d2e3k9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e3k9a
d2e3k9a