Trwa ładowanie...

Oscylacje bez znaczenia - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a z szeregu wyłamał się jedynie indeks małych spółek, który odnotował niewielki wzrost.

Share
Oscylacje bez znaczenia - giełdowy komentarz porannyŹródło: Thinkstockphotos
d32962k

W pierwszej fazie sesji kupujący podejmowali próbę zatarcia negatywnego wrażenia, które pozostawiła wyprzedaż w końcówce piątkowej sesji, ale na wyższych poziomach pojawiała się opozycja ze strony sprzedających. W drugiej części sesji piątkowe minima zostały poprawione, ale ponownie na niższych poziomach wyczuwało się zainteresowanie kupnem akcji. W przypadku WIG-20 podaż pojawiała się w rejonie oporu na 2347. Po południu kupującym udało się ten poziom naruszyć, ale to momentalnie zostało wykorzystane przez stronę podażową. Indeks zniżkował do 2317, a w końcówce udało się ograniczyć część strat.
Spadek w dalszym ciągu mieści się w kategorii korekty wcześniejszego wzrostu, ale pewne obawy zapewne budzi ponowne naruszenie wsparcia na 2333 oraz podaż w rejonie 2347. Jeśli spadek ma być jedynie korektą to wczorajsze minimum nie powinno być już testowane, a w najbliższych godzinach inicjatywa winna trafić w ręce kupujących. Przebicie wczorajszego maksimum 2349 będę interpretował pozytywnie i będę liczył na skuteczny atak na czwartkowy poziom zamknięcia na 2361. W przypadku jego pokonania będę oczekiwał na test 2385 lub też 2404. W przypadku silniejszego wzrostu podaż zapewne pojawi się na 2422 lub też 2460. Najbliższe wsparcie znajduje się na wczorajszym dołku na 2317, a w razie jego przebicia popyt winien pojawić się na 2302 lub też na 2264. Przebicie tego ostatniego pułapu będzie wskazywało na korekcyjny charakter ostatniego wzrostu (zygzag), co z kolei winno przełożyć się na test dołka na 2248. Kolejne wsparcia to 2215 lub też 2168. Wczorajsza sesja nie dostarczyła czytelnych wskazówek, pozwalających
z większym prawdopodobieństwem wskazać kierunek kolejnego ruchu. W preferowanym scenariuszu brakuje jeszcze jednej fali spadkowej, która winna sprowadzić indeks w rejon ostatnich minimów. Ewentualne pokonanie 2385 oddali prawdopodobieństwo testu dołków, ale na razie takiej ewentualności nie można wykluczyć.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34284/biuletyn_poranny_20141230.pdf )

d32962k

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d32962k

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32962k
d32962k