Trwa ładowanie...
d4fl8jh

Ośmiu chętnych na budowę OCSŁR, w tym ATM i Wasko

28.09. Warszawa (PAP) - Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej - etap I...

Share
d4fl8jh

28.09. Warszawa (PAP) - Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej - etap I złożyło ośmiu oferentów, a wśród nich konsorcjum z udziałem ATM-u oraz spółka Wasko - poinformował portal Tetraforum.pl. Jest to jeden z największych tegorocznych przetargów teleinformatycznych, gdyż jego wartość szacowana jest na około 0,5 mld zł.

Centrum Projektów Informatycznych MSWiA w połowie sierpnia ogłosiło przetarg na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upłynął we wtorek. Oferty złożyły:

- Konsorcjum EADS i ATM;

- Wasko;

d4fl8jh

- Siemens

- konsorcjum Alcatel-Lucent i Selex Communications;

- Motorola Poland;

- Thales;

d4fl8jh

- Texel;

- Konsorcjum Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, IABG i SAIC.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, budowa i wdrożenie zintegrowanego cyfrowego systemu łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa (OCSŁR-1) na terenie miasta Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Trójmiasta, Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz powiatów: gdańskiego, wołomińskiego, pruszkowskiego, warszawsko-zachodniego, piaseczyńskiego, otwockiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, grodziskiego, wrocławskiego, poznańskiego oraz krakowskiego.

Przetarg realizowany będzie według procedury ograniczonej, a jego celem jest podpisanie umowy ramowej z maksymalnie pięcioma wykonawcami. Czas trwania umowy ramowej określono na trzy lata.

d4fl8jh

Projekt OCSŁR ma na celu stworzenie nowoczesnej, bezprzewodowej platformy komunikacyjnej zapewniającej sprawną i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi na terenie RP za bezpieczeństwo i ratownictwo. Funkcjonalność platformy ma umożliwić wymianę korespondencji głosowej, jak również mobilny i bezpieczny dostęp do zasobów bazodanowych, w tym danych SIS. W oparciu o wdrożone rozwiązanie możliwe będzie zapewnienie nowoczesnych stanowisk dowodzenia/kierowania posiadających gwarantowaną komunikację z siłami zlokalizowanymi bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Wartość projektu jest szacowana na 500 mln zł brutto, z tego 85 proc. ma pochodzić z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. (PAP)

gsu/ gor/

d4fl8jh

Podziel się opinią

Share
d4fl8jh
d4fl8jh