Trwa ładowanie...
d3aegx7

Ostateczna cena akcji Griffin Premium RE.. została ustalona na 5,7 zł

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Ostateczna cena akcji Griffin Premium RE.., oferowanych w ramach oferty publicznej, została ustalona w drodze budowy księgi popytu na 5,7 zł za akcję, podała spółka.

Share
d3aegx7

"Zgodnie z zapowiedziami, celem Griffin Premium RE.. jest pozyskanie z emisji nowych akcji wpływów netto w wysokości około 28 mln euro (tj. około 120 mln zł). W związku z tym, że w drodze budowy księgi popytu cena akcji została ustalona na poziomie 5,7 zł za akcję, ostateczną liczbę nowych akcji oferowanych w IPO ustalono na 22 201 267" - czytamy w komunikacie.

Dotychczasowi akcjonariusze sprzedadzą ostatecznie 59 108 251 istniejących akcji oraz dodatkowo 7 857 705 akcji w ramach opcji dodatkowego przydziału. Łączna wartość oferty publicznej, uwzględniając opcję dodatkowego przydziału, wynosi 508,3 mln zł (około 118 mln euro), co przekłada się na kapitalizację rynkową na poziomie 890 mln zł (około 206 mln euro). Do inwestorów indywidualnych trafi ostatecznie 5 233 019 akcji. Po ofercie free-float akcji wyniesie około 57% przy założeniu pełnej realizacji opcji dodatkowego przydziału. Przewidywany pierwszy dzień notowania akcji spółki na GPW to 13 kwietnia br., podano także.

"Bardzo nas cieszy zainteresowanie ofertą publiczną akcji Griffin Premium RE..ze strony inwestorów w kraju i zagranicą.To potwierdza, że oferta taka jak nasza, tj. spółki typu REIT, będącej właścicielem rozbudowanego portfela atrakcyjnych nieruchomości biurowych i biurowo-handlowych w Polsce,które generują stabilne dochody z wynajmu i umożliwiają wypłatę regularnej dywidendy, jest dla nich atrakcyjną propozycją, której poszukiwali. Dotychczas polski inwestor indywidualny nie miał bowiem tak dogodnej możliwości zainwestowania w rynek nieruchomości komercyjnych i mieć udziału w dochodach z ich wynajmu. Griffin Premium RE.. stwarza taką możliwość" - skomentowała prezes Dorota Wysokińska-Kuzdra, cytowana w komunikacie.

Griffin Premium RE.. to pierwsza w Polsce spółka typu REIT, skoncentrowana na nieruchomościach biurowych i biurowo-handlowych. W portfelu ma 9 obiektów w 5 głównych miastach Polski, o łącznej powierzchni najmu brutto ok. 170 tys. m2. Zakłada 6,5% stopy dywidendy w skali roku.
(ISBnews)

d3aegx7

Podziel się opinią

Share
d3aegx7
d3aegx7