Trwa ładowanie...
d3dvenr
ShowMax

Ostatni dzień Showmaxa. I tak zachowa dane użytkowników

31 stycznia platforma Showmax zakończy swoją działalność. Dla widzów oznacza to, że mają niecały dzień na obejrzenie filmów, seriali i programów. Jednak dane użytkowników nie znikną od razu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Showmax - aplikacja mobilna
Showmax - aplikacja mobilna (WP.PL)
d3dvenr

31 stycznia 2019 roku. Po tym dniu platforma Showmax zniknie z Polski. Serwis, którego użytkownicy mieli dostęp do bazy filmów i seriali wytrzymał w naszym kraju zaledwie dwa lata. Firma wyjaśniła też, co stanie się z danymi użytkowników:

- Musimy przechowywać niektóre dane osobowe, które są niezbędne dla celów związanych z roszczeniami prawnymi oraz przestrzeganiem obowiązków wynikających z przepisów prawa, zaś dane niepotrzebne dla tych celów zostaną usunięte. Przechowywane przez nas dane będą znajdować się w archiwum i nie będą używane dla innych celów – czytamy w komunikacie.

Zamknięcie Showmaxa jest następstwem strategicznej decyzji Naspers Group o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax.

d3dvenr

„Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa” – tłumaczy koncern w połowie grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dvenr

Podziel się opinią

Share
d3dvenr
d3dvenr