Trwa ładowanie...
d2bm4wa

Oświadczenie MON i MSZ ws. działań na rzecz uwolnienia inspektorów OBWE (komunikat)

...

d2bm4wa
d2bm4wa

28.04. Warszawa - MSZ i MON informują:

Solidaryzujemy się z oświadczeniem pełniącego obecnie funkcję przewodniczącego OBWE prezydenta i ministra spraw zagranicznych Szwajcarii Didiera Burkhaltera, który potępił zatrzymanie inspektorów tej organizacji przez prorosyjskich separatystów na Ukrainie wschodniej i zaapelował o ich niezwłoczne uwolnienie.

Zgadzamy się, że wczorajsze uwolnienie jednego z obserwatorów z powodu stanu zdrowia jest pozytywnym krokiem. Zarazem jednak przetrzymywanie pozostałych to sytuacja nie do przyjęcia. Ponawiamy apel o ich natychmiastowe i bezwarunkowe uwolnienie.

Polska dyplomacja i inne resorty, wraz z partnerami zagranicznymi, dokładają wszelkich starań, by doprowadzić do zwolnienia pozostałych inspektorów OBWE, w tym obywatela RP. Wraz z przewodniczącym OBWE wzywamy wszystkie państwa, które podpisały niedawno porozumienie w Genewie w sprawie Ukrainy, by aktywnie sprzyjały powstaniu warunków, które umożliwiłyby realizację przyjętych postanowień.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d2bm4wa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bm4wa