Trwa ładowanie...
dgb8h82

Oświadczenie MON w związku z sytuacją w Republice Środkowoafrykańskiej (komunikat)

...

Share
dgb8h82

04.02. Warszawa - MON informuje:

Ministerstwo Obrony Narodowej monitoruje w trybie ciągłym sytuację w Republice Środkowoafrykańskiej oraz pozostaje w stałym kontakcie z francuskim Ministerstwem Obrony. Podobnie działają inne instytucje państwowe m. in. utrzymując kontakt z obywatelami polskimi, w tym misjonarzami, znajdującymi się na obszarze ogarniętym konfliktem.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało obywateli polskich do opuszczenia terytorium Republiki Środkowoafrykańskiej. Resort obrony popiera ten apel.

dgb8h82

Od 1 lutego polski kontyngent wojskowy skierowany do wsparcia logistycznego francuskiej operacji Sangaris w Republice Środkowoafrykańskiej, stacjonujący w bazie wojskowej w Orleanie (Francja) osiągnął gotowość do działania. W jego skład wchodzą dwie załogi, personel naziemny oraz jeden samolot transportowy Hercules C-130. Polski udział w tej operacji ma charakter wspierający i dlatego na terenie RŚA nie stacjonuje żaden polski pododdział bojowy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

dgb8h82

Podziel się opinią

Share
dgb8h82
dgb8h82