Trwa ładowanie...
d4a349l

Oszczędzanie Polaków. Im więcej zarabiamy, tym więcej wydajemy

- Wraz ze wzrostem wynagrodzenia, rosną nasze wydatki. Odpowiada za to tzw. inflacja stylu życia, bardzo trudna do zmierzenia - tłumaczył w programie #dzieńdobryWP Tomasz Jaroszek, dziennikarz finansowy i bloger Doradca.TV.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszczędzanie Polaków. Im więcej zarabiamy, tym więcej wydajemy
(Fot: WP money)
d4a349l

Na czym polega inflacja stylu życia? - Jeśli mamy pierwszą pracę i później dostajemy pierwszą podwyżkę, to chcemy, żeby nasz standard życia urósł. Nie zdajemy sobie wówczas sprawy z tego, ile więcej rzeczy kupujemy, czy o ile są one droższe - tłumaczył Tomasz Jaroszek.

Jak z tym walczyć? - Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, ile naprawdę wydajemy. Nawet najprostsze spisanie wydatków w jeden miesiąc może pomóc. Od razu wiemy, jakie to wydatki w danych kategoriach. Może się okazać, że np. codziennie jadamy w restauracjach, a wydaje nam się, że bywamy w nich od święta. Nagle zarabiamy więcej i okazuje się, że wydajemy na restauracje 2-3 razy więcej niż kilka miesięcy temu - tłumaczył gość #dzieńdobryWP.

Oprócz kontroli wydatków pomóc może zwiększone oszczędzanie. - Dobrze jest też mieć konto oszczędnościowe, którego na co dzień się nie widzi - dodał ekspert, podkreślając, że niezbędna jest tu edukacja dzieci w zakresie oszczędzania.

d4a349l

Podziel się opinią

Share
d4a349l
d4a349l