Trwa ładowanie...

Oszustwo we Włoszech. Wachlarze w walce z "konikami" we Florencji

Dyrekcja Galerii Akademii we Florencji, gdzie znajduje się największa kolekcja rzeźb Michała Anioła ze słynnym posągiem Dawida, napisami na rozdawanych turystom wachlarzach ostrzega ich przed tzw. konikami. Sprzedają oni bilety z pominięciem kolejki.

Share
Oszustwo we Włoszech. Wachlarze w walce z "konikami" we FlorencjiŹródło: Shutterstock.com
d3rxm5w

Przygotowane wachlarze to nie niespodzianka dla gości z całego świata w dniach rekordowych upałów, ale element kampanii, której celem jest zwalczanie masowego zjawiska nielegalnego oferowania biletów do galerii przez obnośnych sprzedawców.

Tysiącom ludzi oblegającym każdego dnia kasy przy wejściu do muzeum proponują oni karty wstępu po bardzo wysokiej cenie, ale z obietnicą ominięcia kolejki.

Właśnie tam, przed kasami rozdawane są żółte wachlarze z napisami po włosku i angielsku: "Uwaga na koniki". Widnieje tam też informacja o cenie biletów w kasie: 8 euro dla dorosłych, darmowe wejście dla dzieci i młodzieży do 18 lat, 4 euro za uprzednią rezerwację.

d3rxm5w

Z pomysłem rozdawania wachlarzy wystąpiła dyrektor placówki Cecilie Hollberg, która - jak pisze dziennik "Il Messaggero" - jest zdesperowana z powodu tego, co się tam dzieje.

Wakacyjny urlop. Jak skutecznie odpocząć?

- Jesteśmy oblężeni i zadręczani przez zgraje tych osobników, którzy udają oficjalnych reprezentantów nosząc kamizelki i sprzedają bilety za haniebne sumy, nawet 30-50 euro - powiedziała dyrektor Galerii Akademii.

- To jest niedopuszczalne oszustwo niegodne dobrego imienia Włoch, które wyrządza poważną szkodę wizerunkowi kraju - oceniła pochodząca z Niemiec Hollberg. Dodała, że w ten sposób okradane są setki osób.

Wcześniej kroki przeciwko tzw. konikom podjęła dyrekcja florenckiej Galerii Uffizi, która prowadzi kampanię informacyjną wśród zmierzających do niej turystów.

d3rxm5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rxm5w
d3rxm5w