Trwa ładowanie...
d2wzgst

OT Logistics zapłacił I transzę wys. 30 mln zł za przejęcie Sealand Logistics

Warszawa, 28.07.2016 (ISBnews) - C.Hartwig Gdynia, spółka zależna OT Logistics zapłaciła pierwszą transzę w wysokości 30 mln zł za przejmowaną firmę Sealand Logistics, poinformowała spółka. 

Share
d2wzgst

"Sealand Logistics staje się ważnym aktywem grupy kapitałowej OT Logistics, bo pozwala nam na budowanie przewagi na rynku spedycji kontenerowej w Polsce i za granicą. Nasza grupa wzmacnia tym samym kompetencje w obszarze, w którym nie mieliśmy dotychczas znaczącej pozycji rynkowej. Przejęcie Sealand Logistics jest wyraźnym sygnałem, że skutecznie wypełniamy założenia naszej strategii zaprezentowanej wiosną 2016 r." - powiedział prezes Zbigniew Nowik, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z zawartą umową, zapłata za nabycie 100% udziałów w Sealand Logistics dokonywana jest w trzech transzach. Płatność pierwszej części (30 mln zł) nastąpiła po spełnieniu się warunków zawieszających (zgoda UOKiK na koncentrację, zgoda RN OT Logistics na udzielenie gwarancji zapłaty drugiej i trzeciej części, due diligence Sealand), podano także.

"Zapłata drugiej części rozłożona jest na raty (po 7 mln zł), płatne w latach 2017-2019. Z kolei wypłata trzeciej transzy ma charakter warunkowy i uzależniona jest głównie od realizacji długofalowych celów finansowych Sealand Logistics" - czytamy w komunikacie.
Sealand Logistics działa na rynku spedycji kontenerowej w Polsce i wypracowała w 2015 r. ok. 83 mln zł przychodów, podczas gdy wynik EBITDA wyniósł ponad 6 mln zł, a zysk netto nieco ponad 5 mln zł.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2015 r. miała 752 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2wzgst

Podziel się opinią

Share
d2wzgst
d2wzgst