Trwa ładowanie...
d2nre23

Otoczenie polskich banków w I kw. stabilne, poprawa możliwa w kolejnych kwartałach (opinia)

25.04. Warszawa (PAP) - Wood&Company ocenia, że otoczenie makroekonomiczne polskich banków w I kw. pozostaje relatywnie stabilne. Zdaniem analityków ożywienie gospodarcze będzie...

d2nre23
d2nre23

25.04. Warszawa (PAP) - Wood&Company ocenia, że otoczenie makroekonomiczne polskich banków w I kw. pozostaje relatywnie stabilne. Zdaniem analityków ożywienie gospodarcze będzie przekładać się wyraźniej na działalność banków dopiero w kolejnych kwartałach.

Wood poinformował, że spodziewa się wzrostu PKB w tym roku o 3,2 proc., zaznaczył też, że widoczne były oznaki ożywienia w I kwartale tego roku.

Jednak, zdaniem analityków, jest za wcześnie, by zostało to odzwierciedlone w wynikach banków za I kw. Poprawa może natomiast nastąpić w kolejnych kwartałach.

Wood zauważa, że pierwszy kwartał jest zwykle stosunkowo słaby w porównaniu z innymi kwartałami roku - w tym czasie odbudowywane są budżety domowe po okresie Bożego Narodzenia, a firmy zazwyczaj finalizują prace nad budżetem całego roku i nad planowanymi inwestycjami.

d2nre23

Wood prognozuje, że skumulowany zysk netto polskich banków, które analizuje (PKO BP, Pekao, BZ WBK, mBank, Bank Handlowy, ING BSK, Millennium, Getin Noble Bank i Alior Bank) wyniesie w I kw. 3,12 mld zł, o 8 proc. mniej niż kwartał wcześniej i o 4 proc. więcej rok do roku. Zwraca jednak uwagę na znaczący wpływ czynników jednorazowych.

Dom maklerski ocenia, że im mniejszy bank, tym lepsze pokaże wyniki w I kw. (PAP)

morb/ asa/

d2nre23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nre23