Trwa ładowanie...
dd4q03j

PA Nova wypłaci dywidendę za 2015 r. nie niższą niż 0,5 zł na akcję

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - PA Nova wypłaci dywidendę za 2015 r. nie niższą niż 0,5 zł na akcję wypłacone za 2014 r., ale jej ostateczna wysokość będzie uzależniona terminu sprzedaży trzech obiektów przemysłowych, poinformowała prezes Ewa Bobkowska.

Share
dd4q03j

"Rozmawiamy z potencjalnymi inwestorami, chcielibyśmy te parki sprzedać w jednym pakiecie. Dywidenda będzie jednak nie niższa niż 0,5 zł, które wypłaciliśmy z zysku za 2014 r." - powiedziała Bobkowska podczas konferencji prasowej.

Portfel budowlanych zleceń zewnętrznych PA Nova na przyszły rok wynosi obecnie 70-80 mln zł. Połowę stanowią zlecenia dotyczące wykonawstwa obiektów przemysłowych, a drugą obiektów magazynowych. Udział tych obiektów w przychodach spółki powinien się systematycznie zwiększać w kolejnych latach, powiedziała także Bobkowska.

Przypomniała, że 20 listopada spółka planuje otwarcie swojej największej inwestycji - Galerii Galena w Jaworznie, wartej ok. 192 mln zł. Komercjalizacja obiektu wynosi ponad 90%. Łączna powierzchnia najmu obiektów własnych PA Nova po otwarciu Galeny wyniesie ok. 120 tys. m2.

"Oceniamy, że rynek dużych galerii handlowych jest już nasycony, dlatego będziemy koncentrować się na mniejszych obiektach komercyjnych i poszukiwać nowych obszarów działania w przemyśle, logistyce i ewentualnie mieszkaniówce" - dodała Bobkowska.

dd4q03j

We wrześniu spółka oddała do użytku dwa kolejne parki handlowe w Krośnie i Kamiennej Górze o łącznej powierzchni najmu 7,1 tys. m2 oraz halę przemysłową w Wilkowicach 7,5 tys. m2. W IV kwartale 2016 r. spółka planuje oddanie do użytku parków handlowych w Sosnowcu oraz Kłodzku.
P.A. Nova jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

dd4q03j

Podziel się opinią

Share
dd4q03j
dd4q03j