Trwa ładowanie...

Paczkomat na jedzenie. W Ameryce już testują

Walmart wybudował wielki "paczkomat", w którym można odebrać jedzenie zamówione wcześniej w sklepie internetowym. Dzięki temu nie trzeba stać w kolejkach i marnować czasu na szukanie produktów na półkach.
Share
Paczkomat na jedzenie. W Ameryce już testują
Źródło: East News, Fot: AFP/EAST NEWS
d1zh31y

To na razie eksperyment testowany w sklepie w Warr Acres w OklahomieTo na razie eksperyment testowany w sklepie w Warr Acres w Oklahomie. Na parkingu przed tamtejszym hipermarketem stoi szeroki na 6 i długi na 24 metry kontener, który wydaje jedzenie zamówione w internetowym sklepie Walmarta. Pracownicy marketu uzupełniają go na bieżąco, wyręczając klienta w bieganiu między półkami.

Automat jest wyposażony w lodówki i zamrażarki, więc nie problemu z zamawianiem mięsa czy nabiału. Jak działa odbiór? Po zakupie przez internet klienci dostają kod, z którym - tak samo jak w przypadku znanych z Polski paczkomatów - muszą pójść do automatu. Po wpisaniu kodu maszyna wydaje nam nasze zakupy.

Usługa jest całkowicie darmowa, ale dostępna dopiero przy zrobieniu zakupów za co najmniej 30 dolarów.

To nie pierwsze eksperymenty Walmarta z takimi automatami. Już wcześniej pojawiły się w sklepach takie maszyny, nie można w nich jednak było odebrać jedzenia. Wszystko po to, by nie tracić klientów w walce choćby z takimi gigantami, jak Amazon.

d1zh31y

Podziel się opinią

Share
d1zh31y
d1zh31y