Trwa ładowanie...
d3bsg7e

Paczkomat zamiast urzędnika. Tak odbierzesz prawo jazdy i dowód rejestracyjny

Kraków zdecydował się na montaż trzech paczkomatów w urzędach. Będzie można w nich odebrać dokumenty związane z rejestracją samochodu oraz prawo jazdy. - Rośnie zapotrzebowanie na załatwianie spraw bez kontaktu - tak prezydent Krakowa Jacek Majchrowski tłumaczy decyzję o korzystaniu z paczkomatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paczkomat zamiast urzędnika. Tak odbierzesz prawo jazdy i dowód rejestracyjny
(money.pl)
d3bsg7e

"Fakt" podał, że z paczkomatów korzystają już urzędy w Gorzowie Wielkopolskim, Nowym Targu, Wołominie i Koszalinie. Trwają rozmowy w kilkudziesięciu innych miastach. Kraków zdecydował się na montaż paczkomatów w siedzibach Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Staną już niedługo.

Będzie można w nich odebrać m.in. dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku miejsca na wpis dot. badania technicznego, wtórnik karty pojazdu, prawo jazdy i tablice rejestracyjne.

- Nowa usługa to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie bezkontaktowego i wygodnego załatwiania spraw administracyjnych. Takie rozwiązanie w okresie pandemii jest o wiele bezpieczniejsze zarówno dla mieszkańców, jak i dla samych urzędników. Wraz ze wzrostem popularności usługi, kolejne urządzenia trafią do innych wydziałów urzędu miasta i innych jednostek organizacyjnych – poinformował Jacek Majchrowski, cytowany przez "Fakt".

d3bsg7e

Paczkomaty są nie tylko bezpieczniejsze, jeśli chodzi o zdrowie, ale też - jak przekonuje ich pomysłodawca, założyciel InPost Rafał Brzoska - mogą zmniejszyć kolejki. Są bowiem dostępne także poza godzinami pracy urzędu.

Zobacz: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d3bsg7e

Podziel się opinią

Share
d3bsg7e
d3bsg7e