Trwa ładowanie...
dnbtfxh

Paged: Finalizacja zakupu udziałów Forbis Group możliwa w IV kw. br.

Warszawa, 09.08.2016 (ISBnews) - Paged ocenia, iż transakcja zakupu 70% udziałów w Forbis Group może zostać sfinalizowana w IV kwartale bieżącego roku, podała spółka.

Share
dnbtfxh

"ForbisGroup to dynamicznie rozwijająca się firma z wartościowym know-how i doświadczeniem, działająca na perspektywicznym rynku usług fit-outowych. Jestem przekonany, że łącząc potencjał Forbis Group z zasobami i kompetencjami Grupy Paged, wspólnie z założycielami nadamy rozwojowi ForbisGroup jeszcze większej dynamiki. Widzimy potencjał w konsolidacji usług na tym rynku, a także w umiędzynarodowieniu działalności spółki" - powiedział członek zarządu i dyrektor inwestycyjny Rafał Godoj, cytowany w komunikacie.

Forbis Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych od 2011 r., świadcząc usługi projektowania i kompleksowej aranżacji wnętrz sklepów, biur, części wspólnych w centrach handlowych, placówek medycznych i klubów fitness, a także ekspozycji produktów w sklepach oraz prowadzenia prac wykończeniowych lokali. Klientami ForbisGroup są takie firmy odzieżowe, jak CCC, Armani, Max Mara, Hugo Boss, Lancerto, Prima Moda, Wojas, Potis& Verso, czy Lacoste. Spółka ma na swoim koncie również realizacje dla banków (PKO BP i mBank)
, restauracji i kawiarni (Wedel, Fridays, The Kitchen, wykonanie food court w Nowy Plac Unii) czy siłowni (Fabryka Formy), podano również.

Wartość Forbis Group (enterprise value) na potrzeby transakcji została oszacowana na ok. 17,2 mln zł, przy znormalizowanej EBITDA za 2015 r. na poziomie 2,72 mln zł, co przekłada się na mnożnik EV/EBITDA na poziomie 6,3x. Zarząd Pagedu ocenia, iż finalna transakcja zakupu udziałów w spółce może zostać sfinalizowana w IV kwartale bieżącego roku.

dnbtfxh

Paged podał wcześniej, że zawarł warunkową umowę inwestycyjną dotyczącą nabycia 70% udziałów w Forbis Group Project Management (FGPM).

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w 6 głównych segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, zarządzania wierzytelnościami, handlowym, nieruchomości oraz pozostałej działalności. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 821 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

dnbtfxh

Podziel się opinią

Share
dnbtfxh
dnbtfxh